Ogłoszenia 1.01.2023

Dzisiaj w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki msze święte o godz. 10.00, 11.30 i 18.00.
Na godzinę 13.30 zapraszamy wszystkich morsów nad rzekę przy młynie w miejscowości Kaszuba na wspólne przywitanie Nowego Roku.

Bardzo serdecznie chciałbym podziękować chórowi parafialnemu, scholi, panu organiście, panom szafarzom,  służbie liturgicznej za piękną oprawę świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję Wam
za liczną obecność.

Bardzo serdecznie dziękuję za życzliwe przyjęcie kolędników misyjnych, a samym kolędnikom za piękne świadectwo. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na kolektę inwestycyjną.

W tym tygodniu obchodzić będziemy wspomnienie św. Bazylego i św. Grzegorza z Nazjanzu (2.01.).

W  środę na mszy o godz. 7.00 będziemy modlić się w intencji seniorów, emerytów i rencistów naszej parafii, a po mszy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W I czwartek miesiąca dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 17.00 do 18.00. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek obchodzić będziemy nakazaną przez Kościół Uroczystość Objawienia Pańskiego.
Na każdej mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła. Zabierzmy je do domu, aby oznaczyć drzwi naszych mieszkań. Msze święte w uroczystość Trzech Króli o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Kolekta tego dnia jest przeznaczona na misje katolickie. W ten dzień spotkanie opłatkowe dla seniorów, emerytów i rencistów w świetlicy wiejskiej o godz. 18.00. Zapraszam w imieniu Rady Sołeckiej, Koła Gospodyń Wiejskich w Leśnie i Stowarzyszenia Ziemia Zaborska.

W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się nasza comiesięczna, a pierwsza w tym roku adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem naszej parafialnej scholi. Serdecznie zapraszamy
do wspólnego kolędowania.

Następna niedziela, to niedziela Chrztu Pańskiego.

Trwają odwiedziny kolędowe w naszej parafii. W miarę możliwości postarajmy się być wszyscy obecni podczas kolędy, by zjednoczyć się w modlitwie, otrzymać Boże błogosławieństwo. Niech czas kolędy posłuży nam do budowania wspólnoty parafialnej. Liczę na Wasze podpowiedzi
i spostrzeżenia podczas rozmowy kolędowej.

Orientacyjny plan na cały okres kolęd widnieje na stronie internetowej parafii. Może ulec zmianie z powodu różnych zdarzeń losowych.

Najbliższe kolędy to :

2.01. Orlik – strona lewa od 12.00
3.01. Wybudowanie pod Przymuszewo od 14.00
4.01. Orlik – strona prawa od 13.00
5.01. ul. Kaszubska od 12.00
6.01. kolęda u Sióstr Franciszkanek od 13.00
ul. Na Skarpie i ul. Brzozowa od 15.30
7.01. Wybudowanie pod Zalesie od 10.00
9.01. Główczewice – strona lewa od 10.00
10.01 Wybudowanie pod Rolbik, Rolbik Młyn, Milachowo, Warszyn od 14.00
11.01. Skoszewko, Windorp, Peplin od 13.00
12.01. Główczewice – strona prawa od 10.00
13.01. Orzechowo, Widno od 10.00
14.01.  Parzyn i Kruszyn od 10.00

Życzę Wszystkim Wam pięknego tygodnia i jednocześnie drogim parafianom
i modlącym się z nami gościom życzę wszelkiego Bożego błogosławieństwa w całym nowym roku.