Ogłoszenia 06.08.23

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Dzisiaj obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Po mszy o godz. 8.00 wspólna modlitwa Róż Różańcowych i wymiana tajemnic. Dzisiaj na przerwie obiadowej gościć będziemy 45 pątników z grupy rowerowej na Jasną Górę, którzy przybędą do nas około południa. Życzymy im dobrego wytchnienia i odpoczynku w naszej parafii i dalszej szczęśliwej drogi.

Dziękuję za obecność i modlitwę podczas dni eucharystycznych. Dziękuję grupie Domownicy Boga za poprowadzenie adoracji. Dziękuję za ofiary składane dzisiaj podczas kolekty inwestycyjnej.

W środę po mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek od 16.00 do 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i dodatkowa okazja do spowiedzi.

Za tydzień w niedzielę przypada dzień fatimski. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe
i procesję ze świecami na godz. 20.00.

W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Dominika (8.08.), święto św. Teresy Benedykty – patronki Europy (9.08.), święto św. Wawrzyńca – patrona diecezji pelplińskiej (10.08.), wspomnienie św. Klary (11.08.).

Podczas mojej nieobecności z powodu wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony w Portugalii do dnia 11 sierpnia zastępuje mnie ks. Marek Szynkowski. Wszelkie sprawy parafialne proszę kierować do księdza Marka pod numerem telefonu 796 101 899.

Kościół to miejsce szczególne, w którym należy się godnie zachowywać, ale również być stosownie ubranym. Zwracam się z prośbą, by w czasie letnim zakładać strój świąteczny, godny tego miejsca.

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.

Zmarła nasza parafianka śp. Anna Orzłowska, l. 82, zamieszkała w Parzynie 2. Jej pogrzeb odbył się w sobotę. Polećmy naszą zmarłą siostrę Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

Odeszła z tego świata nasza parafianka śp. Aleksandra Bluma, l. 74, zamieszkała przy ul. Jeziornej 2 w Leśnie. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 11.00. Różaniec w intencji zmarłej w sobotę po mszy o godz. 18:00 oraz w niedzielę po Mszy o godz. 11.30. Zmarłą Aleksandrę polećmy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia, a wypoczywającym dobrej pogody i regeneracji sił duchowych i fizycznych.

ks. Damian Drozdowski