ODWOŁANIE DYSPENSY

DEKRET   BISKUPA   PELPLŃSKIEGO

Biorąc pod uwagę zniesienie przez władze państwowe części ograniczeń, dotyczących liczby uczestników zgromadzeń religijnych oraz decyzję biskupów polskich zgromadzonych 11 czerwca 2021 r. na Zebraniu Plenarnym KEP,z dniem 23 czerwca 2021 r. odwołuję dyspensę, udzieloną  29 maja 2020 r. od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.

W związku z powyższym dekretem przypominam, że niedzielna liturgia mszy świętej w sobotę będzie tylko na mszy o godz. 18.00.

Wracając do stabilizacji w życiu społecznym i religijnym chciałbym przypomnieć, że liturgia niedzielna w sobotę nie powinna stanowić dla nas normy w celebrowaniu niedzieli, ale może być pomocą w wyjątkowych sytuacjach, kiedy uczestnictwo na niedzielnej mszy świętej jest z różnych powodów niemożliwe.

Ks. Damian Drozdowski