Nowe Róże Różańcowe.

„Jestem Matką Boską Różańcową. Odmawiajcie w dalszym ciągu codziennie różaniec”.

Te słowa Maryi z ostatniego objawienia są dla nas inspiracją… Odmawiajcie codziennie różaniec…, ale przecież ja nie mam czasu brzmiałaby odpowiedź wielu z nas…

Jak spełnić prośbę Maryi? Najlepiej zapisać się do Róży Różańcowej!!!

Róża różańcowa jest modlitewną wspólnotą 20 osób, z których każda codziennie modli się jedną dziesiątką Różańca świętego według przydzielonej tajemnicy – w ten sposób codziennie odmawiany jest cały różaniec. Istotne jest to, że wszyscy członkowie róży modlą się w tej samej intencji, zmienianej co miesiąc.

„Rozważając bowiem tajemnice różańcowe, patrzymy na misterium życia, męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa oczyma Maryi, przeżywamy je tak, jak Ona w swym matczynym sercu je przeżywała. Odmawiając Różaniec, rozmawiamy z Maryją, powierzamy Jej ufnie wszystkie nasze troski i smutki, radości i nadzieje. Prosimy o to, by pomagała nam podejmować Boże plany i by wypraszała u Syna łaskę potrzebną do wiernego ich wypełniania. Ona – radosna, bolejąca i chwalebna, zawsze u boku Syna – jest równocześnie obecna pośród naszych codziennych spraw” – mówił św. Jan Paweł II.

Zadania i obowiązki członków Żywego Różańca:

Codzienne rozważanie jednej wyznaczonej tajemnicy (dziesiątki) różańca świętego; opuszczenie tej modlitwy nie sprowadza grzechu ciężkiego,

udział w comiesięcznym spotkaniu formacyjnym (najczęściej w pierwszą niedzielę miesiąca) połączonym ze zmianą tajemnic (jeśli zdrowie i czas na to pozwala), uczestnictwo w życiu sakramentalnym Kościoła: regularne przystępowanie do spowiedzi i Komunii świętej, rozszerzanie czci Najświętszej Maryi Panny przykładem życia i działalnością apostolską, zwłaszcza przez krzewienie modlitwy różańcowej, odważne stawanie w obronie wiary, udział w pogrzebie członka Żywego Różańca należącego do tej samej róży.

W naszej parafii chcemy wyjść na przeciw trudnym sytuacjom naszego życia, chcemy modlić się za rodziny i za kapłanów. Dlatego powstał projekt, by utworzyć Różę bł. rodziny Ulmów, która będzie się modliła za rodziny i Róża bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego , która będzie modlić się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

Czas by działać…. by chronić rodziny i modlić się o powołania…. Zapisz się do Róży! Zgłoszenia przyjmuje ks. Damian.