Festyn rodziny.

W niedzielę 5 czerwca 2022 odbył się w naszej parafii festyn rodzinny. Obchodziliśmy go z dwóch okazji. Całkiem niedawno obchodziliśmy Dzień Dziecka i 18 rocznicę święceń księdza proboszcza. Po mszach niedzielnych na terenie ogrodu plebanii zebraliśmy się na wspólne świętowanie.

Nie zabrakło artystycznych występów. Wśród nich zaprezentowała się nasza parafialna schola pod kierunkiem p. Sylwii Chełmowskiej – Malich.

Gościliśmy również Kaszubski Zespół Folklorystyczny „Krëbane” pod kierunkiem p. Katarzyny Kamrowskiej. Wśród grających był też nasz pan organista Mirosław Stoltman.

Piękny śpiew zaprezentowała pani Patrycja Winiarska.

Wśród atrakcji nie mogło zabraknąć pokazu ratownictwa z udziałem naszych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnie.

No i jak na strażackie pokazy przystało dzieci miały jeszcze jedną atrakcję.

Nie zabrakło także zabaw dla dzieci na tradycyjnych dmuchańcach.

Na festynie nie mogło zabraknąć naszych parafianek z Orlika. Cieszymy się, że Siostry Franciszkanki były z nami. Mieliśmy okazję wesprzeć również Fundację Pomocy Osobom Starszym i Ubogim „Mała Trzódka” prowadzonej przez Siostry Franciszkanki z Więcborka.

Nie zabrakło czegoś na ochłodę, choć pluszakowi pewnie było gorąco.

Nie byłoby festynu bez poczęstunku. Wyrazy głębokiego szacunku i wdzięczności kierujemy wobec Kół Gospodyń Wiejskich ze Skoszewka, Rolbika, Przymuszewa, Główczewic, Orlika i Leśna. Wszystko było pyszne i znikało bardzo szybko. Dziękujemy za trud przygotowania tak smacznych poczęstunków.

Na festynie było naprawdę nas dużo. 🙂

Dziękuję za piękną niespodziankę strażakom z Brus i z Leśna. Tego prezentu się proboszcz nie spodziewał :).

Na festynie nie zabrakło loterii fantowej, choć zabrakło jednego – losów. 🙂 Loteria cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim darczyńcom loterii. Wśród nich byli: Firma PROTEKT – Tadeusz Cisek i Wspólnicy, Zakład Produkcji Spożywczej Stefan Skwierawski, Studio Fryzur AK Agata Kurs, Pizzeria Staromiejska Brusy, Marzanna Graf i Aleksander Mikołajczak, Cecylia i Marek Bobkowscy, Monika i Włodzimierz Literscy, Marzena i Marek Grajkowscy, Joanna i Szymon Zabroccy, Agnieszka i Seweryn Warnke, Jakub Grajkowski, Teresa i Tadeusz Wyssocy, Agnieszka i Bartłomiej Janta, Urszula i Błażej Janta, Państwo Olter, OSP Leśno, Gabriela Warnke, Anna Matyszewska, Kwiatnica – Małgorzata Szmaglik, Anna i Tomasz Dorszyńscy, Sylwia i Witold Malich, Elżbieta Łonska, Krzysztof Łonski – „Kajakiem po Kaszubach”, Marta Las.

Dziękujemy za ofiarowanie słodkości dla dzieci Państwu: Bognie i Jackowi Radtke. Dziękujemy firmie „Animacje Rewelacje” – p. Gabrieli Zegarek, dziękujemy za „Dmuchańce” – p. Justynie Głód, dziękujemy wszystkim występującym na festynie, dziękujemy za pomoc w organizacji festynu – Urzędowi Miejskiemu w Brusach, dziękujemy Zakładowi Gospodarki Komunalnej – p. Pawłowi Wolterowi, dziękujęmy naszym parafianom za wszelką pomoc przy organizacji festynu, dziękujemy Grupie Młodzieżowej z naszej parafii, dziękujemy panom policjantom z Brus i prowadzącym festyn: p. Błażejowi Chełmowskiemu i Tomaszowi Dorszyńskiemu.

Na koniec dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na festyn i świetnie się bawili – wszystkim parafianom i gościom. Chyba takie festyny trzeba będzie powtarzać 🙂