Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

W drugą niedzielę Adwentu odbędzie się zbiórka środków w ramach Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Biskup Artur Miziński, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, powiedział, że troska o siebie nawzajem jest obowiązkiem każdego chrześcijanina.

Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie w tym roku zrealizował 194 prośby na kwotę ponad 3 milionów złotych. To między innymi transporty z pomocą humanitarną na Ukrainę i pomoc na miejscu, remonty domów dla uchodźców z Górskiego Karabachu w Armenii, a także formacja dzieci i młodzieży z Białorusi, Gruzji czy Kazachstanu. Ksiądz Leszek Kryża, dyrektor Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie, zachęca do udziału w zbiórce, która odbędzie się 10 grudnia.

Kościołowi za wschodnią granicą służy 782 duchownych, 213 sióstr zakonnych i 37 braci zakonnych z Polski, a także wolontariusze świeccy.