Ogłoszenia 20.10.2024.

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i o godz. 11.30. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na misje katolickie. Na mszy o godz. 10.00 będziemy gościć chór św. Brata Alberta z Gdańska Przymorze wraz z ks. Grzegorzem Stolczykiem. Na godz. 11.30 zapraszam rodziców z dziećmi, które w przyszłym roku przyjmą sakrament I Komunii Świętej. Po mszy odbędzie się poświęcenie różańców i książeczek połączone z krótkim spotkaniem.

Parafialny Zespół Caritas rozprowadza dzisiaj znicze przed kościołem przed i po mszach świętych. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na pomoc potrzebującym z naszej parafii.

Bardzo serdecznie dziękuję za udział w nabożeństwie fatimskim i za modlitwę w intencji kleryków, profesorów i moderatorów seminarium w dniu 15.10, kiedy podczas całodziennej adoracji tworzyliśmy „Most modlitewny” z naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom parafialnej wycieczki do Kórnika, Poznania i Gniezna.

Nabożeństwa różańcowe codziennie po mszy o godz. 17.00. Zachęcam, aby tą piękną modlitwę celebrować także w naszych domach. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim prowadzącym modlitwę różańcową w naszej świątyni.

W poniedziałek o godz. 18.30 spotkanie grupy młodzieżowej.

We wtorek po mszy o godz. 18.00 spotkanie kandydatów na ministrantów. Zapraszam na to spotkanie również nowych chłopców, którzy będą chcieli być ministrantami.

W  środę po mszy o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Swoją modlitwą chcemy otoczyć mieszkańców Rolbika, Warszyna i Kaszuby którzy przyjmują Maryję w znaku ikony i czekają na to spotkanie. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 do 16.45. Podczas adoracji można skorzystać ze spowiedzi. Po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga.

W zakrystii lub w biurze parafialnym można składać wypominki roczne, wypominki jednorazowe i intencje na mszę zbiorową za zmarłych, która będzie sprawowana w Dzień Zaduszny o godzinie 17.00.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II (22.10.).

W następną niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Naszego Kościoła. Za tydzień zapraszam wszystkich członków Róży bł. Rodziny Ulmów i bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego, które 5.11.2024 roku będą obchodzić rocznicę swojej działalności, aby otrzymali plan tajemnic na kolejny rok. . Na mszę o godz. 11.30 zapraszam dzieci przebrane za postacie świętych, chcemy już cieszyć się ze zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych.

Diecezjalny duszpasterz osób żyjących w związkach niesakramentalnych przypomina o spotkaniach dla osób/par będących w takich relacjach, które odkrywają pragnienie pogłębionej więzi z Jezusem i Kościołem. Spotkania odbywają się w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Łęgu w trzecią niedzielę miesiąca (z wyjątkiem stycznia) o godzinie 15.00.

W dniach 15-17 listopada br., w Pelplinie (w budynku Collegium Marianum) odbędą się rekolekcje dla zelatorów Żywego Różańca, organizowane przez diecezjalnego moderatora ŻR. Liczba miejsc jest ograniczona, pokoje dla uczestników są dwuosobowe. Zgłoszenia przyjmuje ks. Rafał Barciński telefonicznie lub smsem pod numerem 530 840 600. Całkowity koszt rekolekcji wynosi 250 zł. Plan rekolekcji dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.

W zakrystii do nabycia małe i duże kalendarze na przyszły rok.