Ogłoszenia 6.10.2024.

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i o godz. 11.30. Po mszy o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe i spotkanie Róż Żywego Różańca.

Bardzo serdecznie dziękuję za liczny udział w dniach eucharystycznych miesiąca października. Dziękuję śpiewającym i grającym za animację muzyczną na adoracji w I sobotę miesiąca.

Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.

Nabożeństwa różańcowe codziennie po mszy o godz. 17.00. Zachęcam, aby tą piękną modlitwę celebrować także w naszych domach.

W poniedziałek o godz. 18.30 spotkanie grupy młodzieżowej.

We wtorek po mszy o godz. 18.00 zapraszam członków rady duszpasterskiej i ekonomicznej na spotkanie w plebanii.

W  środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Swoją modlitwą chcemy otoczyć mieszkańców Widna, Orzechowa, Milachowa, Rolbika, Warszyna i Kaszuby którzy przyjmują Maryję w znaku ikony i czekają na to spotkanie. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od 16.00 do 16.45. Po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga.

W piątek i sobotę kandydaci do bierzmowania przeżywać będą w Dziemianach  rekolekcje ewangelizacyjne GPS w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Udział w nich jest obowiązkowy. Po mszach świętych proszę odebrać zgody, które muszą być podpisane przez rodziców.

Za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy XXIV Dzień Papieski pod hasłem; „Ewangelia starości i cierpienia”. Po mszach zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która stypendialnie wspiera uczniów i studentów na terenie całej Polski.

Również w następną niedzielę obchodzić będziemy ostatni dzień objawień fatimskich. Nabożeństwo różańcowe i procesja ze świecami o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej (7.10.).

Małżeństwa, które chciałyby pogłębić lub odnowić wzajemną więź zapraszamy na ośmiotygodniowy kurs małżeński, który będzie odbywał się we wtorki od 8 października do 26 listopada o godz. 19:15 w świetlicy wiejskiej w Leśnie. Koszt kursu to 100 zł. Mogą wziąć w nim udział także pary niesakramentalne. Zapisy na stronie internetowej www.projektmalzenstwo.pl lub telefonicznie: 724 349 056.

W tym tygodniu poproszę wszystkich uczestników zbliżającej się wycieczki parafialnej do Poznania, Gniezna i Kórnika o podanie danych osobowych do ubezpieczenia i dokonanie drugiej części wpłaty za wyjazd.

Dyrektor Dzieła Misyjnego Diecezji Pelplińskiej zaprasza na Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci, który odbędzie się 19 października 2024 r. w Pelplinie. Zaproszenie jest skierowane do dzieci
i młodzieży z ognisk misyjnych i innych grup parafialnych. Przewidziany jest konkurs na najlepszy strój misyjny oraz na piosenkę misyjną. Będzie możliwość rozstawienia swoich stanowisk misyjnych. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: www.kolomisyjne.pl lub u kl. Adama Buchholza 513 980 190.

W zakrystii do nabycia małe i duże kalendarze na przyszły rok. Do odbioru kolejny numer czasopisma „Rycerz Niepokalanej”.

Zmarła nasza parafianka śp. Aniela Rożek, l.85, zamieszkała w Widnie. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. Zmarłą śp. Anielę polećmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…