Ogłoszenia 29.09.2024.

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i o godz. 11.30.

Bardzo serdecznie dziękujemy za dary dla powodzian i za ofiary złożone w minioną niedzielę.

W poniedziałek na mszę na godz. 18.00 zapraszam młodzież, która będzie chciała zasilić szeregi grupy młodzieżowej naszej parafii. Po mszy spotkanie w plebanii.

Caritas Parafialny informuje, że dostaliśmy drugą część żywności, na którą w ubiegłym roku były składane skierowania. Wydawanie żywności odbędzie się w poniedziałek 30 września na plebanii w godzinach 16.00-19.00. Prosimy o zabranie ze sobą toreb do pakowania żywności. Serdeczne podziękowania składam panom: Januszowi Winiarskiemu za transport oraz Janowi Kin, Pawłowi Szymlekowi i Mateuszowi Gliszczyńskiemu za pomoc w załadunku i rozładunku żywności.

We wtorek po mszy o godz. 18.00 zapraszam chętnych chłopców, którzy chcą pełnić funkcję ministranta naszej parafii na krótkie spotkanie.

Od wtorku rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa różańcowe po mszy o godz. 17.00. W niedzielę po mszy o godz. 8.00.

Od wtorku przyjmuję intencje mszalne na przyszły rok w godzinach otwarcia biura, czyli poniedziałek, środa i piątek po mszy o godz. 18.00. Istnieje możliwość przekazania intencji mszalnych braciom z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy.

W  środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Swoją modlitwą chcemy otoczyć mieszkańców Widna, Orzechowa, Milachowa, Rolbika, Warszyna i Kaszuby którzy przyjmują Maryję w znaku ikony i czekają na to spotkanie. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji.

Przed nami dni eucharystyczne miesiąca października.

W pierwszy czwartek miesiąca od 16.00 do 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga.

W pierwszy piątek miesiąca od godziny 8.00 odwiedzę chorych z listy stałej z posługą sakramentalną. Dodatkowa okazja do spowiedzi od 15.30 do 16.45. Podczas spowiedzi okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu.

W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem pierwszych 5 sobót miesiąca o godz. 19.00.

Za tydzień w niedzielę po mszy o godz. 8.00 spotkanie dla Róż Żywego Różańca i wymiana tajemnic. Za tydzień będzie nasza kolekta inwestycyjna.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Hieronima (30.09.), św. Teresy od Dzieciątka Jezus (1.10.), świętych Aniołów Stróżów (2.10.), św. Franciszka z Asyżu (4.10.), św. Faustyny Kowalskiej (5.10.).

Małżeństwa, które chciałyby pogłębić lub odnowić wzajemną więź zapraszamy na ośmiotygodniowy kurs małżeński, który będzie odbywał się we wtorki od 8 października do 26 listopada o godz. 19:15 w świetlicy wiejskiej w Leśnie. Koszt kursu to 100 zł. Mogą wziąć w nim udział także pary niesakramentalne. Zapisy na stronie internetowej www.projektmalzenstwo.pl lub telefonicznie: 724 349 056.

Diecezjalny moderator Żywego Różańca zaprasza członków Apostolatu Margaretka, osoby zaangażowane w Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów i we wszelkie inne dzieła obejmujące duchową troską kapłanów na II Diecezjalny Kongres Apostolatu Modlitwy za Kapłanów, który odbędzie się w sobotę 5 października 2024 r. w bazylice katedralnej w Pelplinie.

Przedstawiciele grup trzeźwościowych z terenu gminy Brusy zapraszają osoby zainteresowane problemem uzależnień na spotkania otwarte, które odbędą się w piątki 27.09. i 4.10. br. w godzinach 18.00-20.00 w Szopie Kreatywności mieszczącej się przy budynku starej szkoły w Brusach – ul. Szkolna 1. Spotkania prowadzą osoby, które bezpośrednio dotknął problem uzależnienień. W oparciu o swoje doświadczenia oferują m.in. pomoc w poszukiwaniu specjalistycznej pomocy, wsparcie w utrzymaniu abstynencji, a także w odbudowywaniu więzi i relacji utraconych w wyniku choroby alkoholowej.

W zakrystii do nabycia małe i duże kalendarze na przyszły rok. Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.