Ogłoszenia 25.08.2024.

Dzisiaj msze o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Bardzo serdecznie dziękuję Braciom z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy za zastępstwo podczas mojej nieobecności, a wszystkim uczestnikom pielgrzymki do Włoch dziękuję za wspólny czas pięknych duchowych przeżyć.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Swoją modlitwą chcemy otoczyć mieszkańców Lendów, Przymuszewa, Peplina i Skoszewa, którzy przyjmują Maryję w znaku ikony i czekają na to spotkanie. Zachęcam, by przesyłać zdjęcia ołtarzy wykonanych w domu podczas peregrynacji.

W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu  od 16.00 do 16.45 i okazja do spowiedzi, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego.

W tym tygodniu obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej (26.08.), wspomnienie św. Moniki (27.08.), św. Augustyna (28.08.), męczeństwo św. Jana Chrzciciela (29.08.).

Za tydzień po mszy świętej o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych i wymiana tajemnic. W tą niedziele będzie nasza kolekta inwestycyjna.

W niedzielę 1 września na mszy o godz. 10.00 obchodzić będziemy nasze parafialne dożynki. O przygotowanie wieńca dożynkowego proszę sołectwo Rolbik. Na każdej mszy świętej odbędzie się obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.

W niedzielę 1 września w godzinach od godz. 15 do 18 w świetlicy i remizie odbędzie się cykl wydarzeń nt. promocji zdrowego trybu życia. „Biała Niedziela od juniora do seniora” W programie: konkurencje sportowe dla dzieci. szybki kurs Zumby, potyczki rodzinne, porady diabetologa, konsultacje z pielęgniarką, promowanie zdrowej żywności i trybu życia, zdrowe napoje i przekąski, pokaz ratownictwa medycznego i obsługi defibrylatora, prelekcja o bezpieczeństwie. Organizatorami tego wydarzenia są: KGW w Leśnie, OSP Leśno, Rada Sołecka i Sołtys, Stowarzyszenie „Ziemia Zaborska”, Ks. Proboszcz, Radny Gminy Brusy, Szkoła Podstawowa w Leśnie. Serdecznie zapraszamy.

Wychodząc naprzeciw małżeństwom, które pragną formować się w duchowości małżeńskiej ogłaszam, że będzie taka możliwość w naszej parafii poprzez wspólnotę Domowy Kościół. Spotkania o charakterze formacyjno-modlitewnym odbywać się będą raz w miesiącu. Chętne małżeństwa mogą zapisywać się bezpośrednio u księdza proboszcza. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wrześniu.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów
w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 13 września 2024 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla par pod hasłem „Zakochać się na nowo!”, które odbędą się 21 września w Leśnie. Mile widziane wszystkie małżeństwa niezależnie od stażu w związku. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zapisy do 8 września przez formularz na stronie www.projektmalzeństwo.pl lub bezpośrednio u siostry Sancji: 724 349 056. Szczegóły wydarzania na plakatach, ulotkach i stronie internetowej parafii.

Wszystkim przeżywającym czas wakacji i urlopu życzę udanego i szczęśliwego wypoczynku. Wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy pięknej pogody i zachęcamy do udziału we mszach świętych także w ciągu tygodnia.

Zmarł nasz parafianin śp. Edmund Lepak, l.93. i śp. Marek Lepak, l. 59, zamieszkali w Kaszubie. Różaniec w ich intencji od poniedziałku do środy po mszy o godz. 18.00. Pogrzeb odbędzie się w Chojnicach. Zmarłych parafian polećmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…