Ogłoszenia 29.03.2026.

Msze święte w Niedzielę Palmową o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Nabożeństwo Gorzkich Żali po mszy o godz. 8.00.

Dzisiaj w Kościerzynie będzie miała miejsce diecezjalna celebracja Dnia Młodych. Wyjazd z młodzieżą o godz. 12.30. Zbiórka przed kościołem.

Przed kościołem odbywa się kiermasz wielkanocny wspierający naszą służbę liturgiczną. Zachęcamy, aby zakupić palmy do poświęcenia. Tradycyjnie można nabyć różnorodne smakołyki na stół wielkanocny. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Bardzo serdecznie dziękuję za udział w drodze krzyżowej ulicami Leśna w miniony piątek. Dziękuję druhom z OSP Leśno za zabezpieczenie trasy. Dziękuję wszystkim, którzy się podjęli dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

W środę po mszy świętej o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nowennie zbiórka dla całej służby liturgicznej i spotkanie dla panów przed czwartkowym obrzędem mandatum.

Przed nami Triduum Paschalne. Wejdziemy w tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Jego zbawcze dzieło jest ostatecznym objawieniem miłości Boga, który przebacza, okazuje miłosierdzie i daje nam nowe życie.

Wielki Czwartek – w ten dzień przeżywamy pamiątkę ustanowienia Eucharystii  i Kapłaństwa.  Podczas uroczystej mszy Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 odbędzie się obrzęd mandatum – obmycie nóg wybranym mężczyznom. Wszystkim zostanie udzielona komunia pod dwiema postaciami.

Wielki Piątek – dzień śmierci krzyżowej Jezusa Chrystusa. Liturgia z adoracją krzyża rozpocznie się  o godz. 18.00 (ofiary składane przy adoracji krzyża będą przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie).

Wielka Sobota – uroczyste przeżywanie Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20.00. Podczas celebracji odbędzie się liturgia światła, liturgia słowa, liturgia chrzcielna z odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego,  liturgia eucharystyczna i procesja rezurekcyjna. Zachęcam, by przynieść świece chrzcielne.

W Wielki Piątek obowiązuje ścisły post (18-60 lat) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 lat). Od Wielkiego Piątku do II Niedzieli Wielkanocnej trwać będziemy na nowennie do Bożego Miłosierdzia. Adoracja przy ołtarzu adoracji w czwartek po liturgii do 22.00, a w piątek od 8.00 do 17.30. Adoracja przy grobie Pańskim będzie w Wielki Piątek po liturgii do godz. 22.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 21.00. W Wielką Sobotę adoracja od godz. 8.00 do 19.30 z godzinną przerwą od 12.30 do 13.30. W tym czasie będzie zbiórka dla służby liturgicznej.

 Święcenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się w Wielką Sobotę o godz. 10.00, 12.00 i 17.00. Przy święconce zachęcam, by przynieść ofiary ze skarbonek Caritas ze swoją jałmużną wielkopostną. 

Następna niedziela to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Przed mszą o 10.00 procesja wielkanocna wokół kościoła.  Po mszy o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych i wymiana tajemnic. Kolekta następnej niedzieli to nasza kolekta inwestycyjna.

Koło Gospodyń Wiejskich i Szkoła Podstawowa w Leśnie zapraszają dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas I-III na „Spotkanie z zajączkiem”, które odbędzie się 11.04 w godz. 11.00-13.00.
W programie: animacje, słodki poczęstunek i szukanie upominku od zajączka. Zapisy do 1.04. w sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w dniach skupienia, które odbędą się w dniach od 17 do 19 kwietnia 2026 roku w gmachu WSD. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych (uczniów szkół średnich, maturzystów i studentów) w rozeznaniu ich drogi życiowej. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej.

Stowarzyszenie Ziemia Zaborska w Leśnie organizuje w dniach 21- 22 (piątek, sobota) sierpnia 2026 roku wycieczkę do Świętej Lipki, Wilczego Szańca, Reszla i Giżycka. Cena wycieczki dwudniowej za os: 560 zł. Wycieczka jest atrakcyjna rekreacyjnie i kulturowo. W programie m.in. koncert organowy, rejs w Giżycku po jeziorze Niegocin i Kisajno oraz zwiedzanie bunkrów z okresu II wojny światowej. Bardzo proszę o szybkie decyzje i wpłaty tj. ostatecznie do 26 kwietnia, związane jest to z rezerwacją noclegu. Zapisy pod nr tel. 509161909 . Szczegóły na parafialnej stronie internetowej.

Dnia 10 kwietnia w Dziemianach o godz. 17.00 młodzież naszej parafii będzie miała udzielony sakrament bierzmowania. Od 1 kwietnia będziemy trwali w nowennie do Ducha Świętego w intencji kandydatów do bierzmowania. Zachęcam również do prywatnej modlitwy w intencji młodych ludzi, aby otworzyli się w pełni na łaski płynące z tego sakramentu.

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Rycerz Niepokalanej” i czasopisma „Pielgrzym”.

Zmarł nasz parafianin śp. Stanisław Skwierawski, l. 62, zamieszkały przy ul. Klonowej. Różaniec w jego intencji dzisiaj po mszy o godz. 11.30 i w poniedziałek po mszy o godz. 18.00. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.30. Zmarłego śp. Stanisława polećmy Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia i pięknego przeżycia Triduum Paschalnego.

ks. Damian Drozdowski