Ogłoszenia parafialne XXV Niedziela zwykła 22.09.2019

Za nami parafialny odpust. Bardzo serdecznie dziękuję za Waszą liczną obecność. Dziękuję raz jeszcze za piękną oprawę sumy odpustowej, za wszelkie słowa życzeń, złożone dary i za wszelką pomoc na plebanii. Dzisiaj w Orliku odbywa się Rodzinny, Charytatywny Festyn Sportowy. O godz. 9.00 Msza święta, od 10.30 część rozrywkowa związana z festynem. Zapraszamy!!!

We wtorek po mszy świętej wieczornej spotkanie dla służby liturgicznej ołtarza.
Przy okazji chciałbym zachęcić kolejnych chłopców do wstąpienia w szeregi ministrantów.

W środę o 16.00 próba scholii w kościele. Zachęcamy do wspólnej gry i śpiewu.
Po mszy o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Podpisana została umowa z firmą, która będzie odpowiedzialna za zabezpieczenie falami radiowymi naszego parafialnego kościoła i podłączy go do Powiatowej Straży Pożarnej
w Chojnicach. Powinno się to dokonać do końca września. Dziękuję Panu Tadeuszowi Cisek za wszelką pomoc w realizacji zabezpieczeń pożarowych.

Dnia 25 września w przychodni w Leśnie odbędzie się bezpłatne badanie słuchu.
Osoby chętne proszone są o wcześniejszą rejestrację (osobistą lub telefoniczną)

Klub HDK przy Urzędzie Miejskim w Brusach zaprasza do udziału w akcji poboru krwi, która odbędzie we wtorek 24 września br. Rejestracja w godzinach od 9.00 do 12.00. Krwiobus ustawiony będzie przy Domu Strażaka w Brusach. Osoby chętne prosimy
o zabranie z sobą dowodu osobistego.

Pan Burmistrz, Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Proboszcz Parafii Wszystkich Świętych w Brusach zapraszają do wspólnego świętowania XV rocznicy nadania patronatu bł. ks. Józefa Jankowskiego Miastu i Gminie Brusy. Uroczystość rozpocznie się mszą św. o godz. 11.00, złożenie kwiatów przy kapliczce patrona w Czyczkowach.
O godz. 15.00 koncert „Śladami wiary”. Po koncercie piknik rodzinny przy Domu Nawiedzenia. Zapraszamy!

W przyszłą niedzielę 29.09.2019 na Kalwarii Wielewskiej pod przewodnictwem
Ks. Biskupa Arkadiusza Okroja odbędzie się niecodzienna uroczystość. W tym dniu działacz niepodległościowy ks. Józef Wrycza otrzyma pośmiertny awans na stopień generała brygady. Początek uroczystości o godz. 8.45. Szczegóły na plakacie.

5 października odbędzie się w Pelplinie Diecezjalny Kongres Róż Różańcowych.
Jeżeli ktoś jest chętny na wyjazd to proszę o kontakt.

W dniach 11-13.10 w Orliku odbędą się franciszkańskie rekolekcje dla dziewcząt pod hasłem „Kobieta mądra… nie boję się poznawać” Zachęcamy. Szczegóły na plakacie.

Msze święte w tym tygodniu o godz. 18.00 z wyjątkiem czwartku, tego dnia msza
o godz. 8.00.

Nadal nasza parafia poszukuje organisty lub organistki.
Zainteresowanych prosimy o kontakt.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odebrania nowy numer Pielgrzyma.
Życzę wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia.

Ks. Damian Drozdowski