Ogłoszenia parafialne XXXII Niedziela zwykła – 10.11.2019

Dzisiaj wraz z organizacją Pomoc Kościołowi w Potrzebie obchodzimy XI dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem – „Przemilczane cierpienie”. Zbiórka do puszek na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi 
w Potrzebie. Dziękuję za ofiary składane w zeszłym tygodniu na kolektę inwestycyjną.
Tym razem zebraliśmy 7200 zł. Bóg zapłać!  Za tydzień kolekta na WSD w Pelplinie. Bardzo serdecznie dziękuję panom strażakom i ochotnikom za pomoc przy rozładunku pelletu. 

Jutro 11.XI przypada 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. 
Na mszach o godz. 10.00 i 17.00 w sposób szczególny będziemy polecali Bogu sprawy naszej Ojczyzny. 

Burmistrz Brus oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Brusach zapraszają na gminne obchody 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości, które odbędą się 
w poniedziałek, 11 listopada. Uroczystość rozpocznie msza św. o godz. 11.00 
w kościele parafialnym w Brusach. Po mszy nastąpi przemarsz na cmentarz ofiar zbrodni hitlerowskich, modlitwa i oddanie hołdu ofiarom II wojny światowej. 

O godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu uczniów centrum kultury. W godzinach od 15.00 do 17.00, na strzelnicy przy Szkole Podstawowej nr 2, odbędą się drużynowe mistrzostwa w strzelaniu z karabinka pneumatycznego. Serdecznie zapraszamy!

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy dołączyli do parafialnego klubu morsa. Byli też i kibicujący. Kolejne spotkanie nad jeziorem Warszyn 11.11. o godz. 15.00. 

W środę po mszy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Po mszy próba scholii.

Koło Gospodyń Wiejskich organizuje zebranie, które odbędzie się w Wiejskim Domu Kultury w środę 13.XI. po wieczornej mszy świętej. W programie zebrania m.in. organizacja wycieczki do Warszawy i sprawy bieżące. Serdecznie zapraszamy!

Od tej niedzieli modlimy się wypominkami rocznymi. Jeżeli popełniłem błąd 
w jakimś imieniu lub nazwisku proszę o korektę w zakrystii. 

 Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Mamy nowy numer czasopisma „Misyjne drogi”. Do nabycia są kalendarze diecezjalne ścienne małe i duże. Mamy kilkanaście modlitewników za zmarłych; „Aby mieli życie wieczne” 
w cenie 10 zł.  

Zmarł nasz parafianin śp. Henryk Majkowski l. 55 z Leśna jego pogrzeb odbył się w piątek 8.11.2019. Zmarł Franciszek Warnke l. 84 z Główczewic. Pogrzeb odbędzie się w środę 13.11. o godz. 10.00 Zmarłych parafian polecajmy miłosierdziu Bożemu. 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 Życzę wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia.                                

  Ks. Damian Drozdowski