Ogłoszenia parafialne – 2.02.2020

Wczoraj w Pelplinie i dzisiaj modlimy się za osoby życia konsekrowanego. Polecajmy naszej szczególnej modlitwie Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek z Orlika. Dziękuję za obecność na adoracji Najświętszego Sakramentu w I sobotę miesiąca i za animację muzyczną dziękuję siostrom franciszkankom. Dziękuję wszystkim którzy honorowo oddali krew w miniony wtorek w Brusach.

Dzisiaj obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to zarazem niedziela bracka – różańcowa. Po mszy o godz. 8.00 spotkanie róż różańcowych i wymiana tajemnic.
Na każdej mszy obrzęd błogosławieństwa świec. Po mszy o godz. 11.30 spotkanie
z rodzicami dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.
Na spotkaniu poświęcone zostaną książeczki i omówione sprawy organizacyjne.
Dzisiejsza kolekta to kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Burmistrz Brus i Przewodniczący Rady Miejskiej serdecznie zapraszają na obchody
100-lecia powrotu Brus do Macierzy, które odbędą się w niedzielę 2 lutego.

Obchody rozpocznie uroczysta sesja o godz. 9.00 w Urzędzie Miejskim. O godzinie 11.00 zostanie odprawiona msza św. dziękczynna w kościele parafialnym w Brusach.

Po mszy odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa przy ulicy 2-go Lutego w łączności z koncertem orkiestry dętej ze Świecia.

O godz. 16.00 w kościele parafialnym w Brusach odbędzie się koncert tradycyjnych polskich kolęd oraz pieśni patriotycznych. Wystąpią: Adam Zaremba, Trio Jazzowe, schola parafialna oraz Zespół Pieśni i Tańca Krëbane.

Zapraszamy morsów dziś na godz. 15.00 nad jezioro Warszyn.

W poniedziałek wspomnienie św. Błażeja. W łączności z mszą obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych w chorobach gardła za przyczyną tego świętego patrona.

W środę po mszy obrzęd błogosławieństwa chleba, soli i wody za przyczyną patronki dnia – św. Agaty i nowenna do MB Nieustającej Pomocy.  Po mszy spotkanie dla służby liturgicznej naszej parafii. Zapraszam wszystkich kandydatów i ministrantów.

Próba dla scholii w następną środę.

Przed nami dni eucharystyczne: I czwartek miesiąca adoracja NS i spowiedź od godz. 16.00. W łączności z mszą modlitwy w intencji nowych powołań, kapłańskich, misyjnych
i zakonnych.

Wyjątkowo w czwartek po wieczornej mszy świętej spotkanie dla młodzieży, zapraszam grupę młodzieży młodszej.
I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 16.00 (pomagać będzie o. Arkadiusz)
Po Mszy nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusowemu.

Chorych z listy stałej odwiedzę w czwartek 6.02. – Przymuszewo, Peplin, Rolbik, Widno, Leśno Wyb., Główczewice, Lamk; i piątek 7.02. w Leśnie.

Dzisiaj zakończę odwiedziny duszpasterskie rodzin w naszej parafii. Sprawozdanie kolędowe i roczne z życia parafii będzie w następną niedzielę.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer czasopisma
„W Rodzinie”.

Życzę wszystkim parafianom i gościom błogosławionego tygodnia.

Ks. Damian Drozdowski