Ogłoszenia 7.11.2021

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Kolekta dzisiejszej niedzieli to kolekta inwestycyjna.

Bardzo serdecznie dziękuję za piękny udział w Uroczystości Wszystkich Świętych
i w dniu zadusznym. Dziękuję za troskę o nasze parafialne cmentarze. Dziękuję za obecność i modlitwę na adoracji w pierwszą sobotę miesiąca i za uczczenie dni eucharystycznych

Przypominam o noszeniu maseczek ochronnych w naszej świątyni w związku
z rosnącą liczbą zachorowań.

Różaniec z wypominkami za zmarłych będzie w poniedziałek po mszy o godz. 17.00. Pozostałymi wypominkami za zmarłych będziemy modlić się po mszach świętych.

Penitencjaria Apostolska, po wysłuchaniu licznych próśb, które napłynęły ostatnio od różnych Pasterzy Kościoła w związku z wciąż trwającą pandemią, potwierdza
i rozszerza na cały listopad 2021 r możliwość zdobywania odpustów za zmarłych.

W środę po mszy świętej o 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Po nowennie spotkanie dla członków Seminarium Odnowy Wiary.

W czwartek 11 listopada w sposób szczególny modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny. Burmistrz Brus zaprasza na gminne obchody 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w czwartek 11 listopada. Uroczystość rozpocznie msza św. w kościele parafialnym w Brusach o godz. 11:00. Po mszy nastąpi przemarsz na cmentarz ofiar zbrodni hitlerowskich. W tym dniu nasze parafialne biuro będzie nieczynne.

Rokrocznie kapłani naszego dekanatu gromadzą się na mszy świętej by modlić się za zmarłych kapłanów i wiernych z naszych parafii. W tym roku ta msza święta odbędzie się w Leśnie w sobotę o godz. 11.00. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (9.11), wspomnienie św. Leona Wielkiego (10.11), św. Marcina z Tours (11.11),
św. Jozafata Kuncewicza (12.11), św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna  (13.11)

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odbioru kolejny numer „Rycerza Niepokalanej” i do nabycia kolejny numer czasopisma „W Rodzinie”.

Druga niedziela listopada jest w Kościele w Polsce Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy kościele odbędzie się zbiórka na ten cel.

Dzisiaj przy rzece koło młyna w miejscowości Kaszuba na godz. 13.00 zapraszamy parafialny klub morsa i wszystkich chętnych na morsowanie.