Ogłoszenia 6.06.2021

Dzisiaj w naszym kościele msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana), i 11.30

Po mszach świętych tj. o 9.00, 11.00 i 12.30, istnieje możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line.

Dzisiaj w Polsce obchodzimy dzień dziękczynienia. Przed kościołem zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Bóg zapłać za ofiary składane na kolekcie inwestycyjnej. Po długim czasie wróciły po renowacji dwie chorągwie. Wykonano także na nowym cmentarzu fragment kostki brukowej i zmieniono lokalizację śmietników.

Za nami uroczystość Bożego Ciała. Serdecznie dziękuję wszystkim wiernym i gościom, którzy uczestniczyli we mszach świętych i uroczystej procesji. W sposób szczególny dziękuję paniom niosącym feretrony, sztandary i chorągwie, panom niosącym baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiatki i starszym dziewczynom za przygotowanie dzieci i pomoc w procesji. Dziękuję za piękny łuk. Dziękuję za przygotowanie 4 ołtarzy, przystrojenie trasy procesji i za udekorowanie domów. Dziękuję druhom strażakom z OSP Leśno za zabezpieczenie trasy procesji, dziękuję chórowi parafialnemu za śpiew na mszy i przy ołtarzach. Dziękuję panu organiście, służbie liturgicznej ołtarza i ks. Piotrowi Loose.

W środę po mszy o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona
z nabożeństwem czerwcowym.

W czwartek na zakończenie oktawy poświęcimy wianki na każdej mszy świętej.

W piątek 11 czerwca br. w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie, Pasterze Kościoła, dokonają odnowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w setną rocznicę tego wydarzenia.  Dokonamy tego samego w naszej parafii po mszy o 18.00

Wydział Duszpasterski i Diecezjalne Radio Głos zapraszają na kolejną edycję Przystani – Warsztatów dla duszy, która odbędzie się 19 czerwca br. pod hasłem „Przystań w drodze” nawiązującym do Świętego Roku Jakubowego oraz 30-rocznicy Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. W sposób szczególny do udziału w dwudniowych warsztatach muzycznych zapraszamy muzyczne grupy pielgrzymkowe.

Ze względów organizacyjnych prosimy wszystkich o zgłoszenie uczestnictwa poprzez  formularz dostępny na stronie https://przystanpelplin.pl/2021/06/01/warsztaty-dla-duszy-2021/.

Ramowy program:

10:00 – Warsztaty dla duszy: muzyczne (warsztat dwudniowy – rozpoczęcie w piątek o godz.   
17:00, prowadzi Rafał Maciejewski)  uwielbienia flagami,  taneczne,  gra terenowa.

13:30 –    Obiad.

15:00 – Adoracja, Koronka do Bożego Miłosierdzia, świadectwa, możliwość spowiedzi.

16:00 – Msza Święta w Bazylice katedralnej pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny.

17:30 – Koncert „Chcę żyć” zespołów Na cały Głos i Nieboskłonni.

Za tydzień w niedzielę po mszy o godz. 10.00 będziemy mieli okazję uczestniczyć w montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez parafialną scholę i koło misyjne z okazji obchodzonego niedawno Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Również za tydzień w niedzielę o godz. 20.00 nabożeństwo fatimskie i procesja ze świecami.

W imieniu OSP Leśno proszę o nie parkowanie samochodów i nie tarasowanie bram wyjazdowych z remizy.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Życzę parafianom i modlącym się z nami on-line błogosławionego tygodnia.

ks. Damian Drozdowski