Ogłoszenia 6.03.2022

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Po mszy o godz. 8.00 spotkanie dla róż żywego różańca i wymiana tajemnic.

Dzisiaj rozpoczynamy nasze wielkopostne rekolekcje, przeżywać je będziemy z o. Markiem Krzyżkowskim – redemptorystą. Msze z naukami rekolekcyjnymi do  środy włącznie o 10.00 i o 18.00. We wtorek i w środę kolekta z mszy świętych będzie przeznaczona dla ojca rekolekcjonisty.

Rekolekcje dla dzieci i młodzieży z naszej parafii ze szkół podstawowych będą od poniedziałku do środy. Spotkania odbywać się będą każdego dnia od godz. 8.00 i rozpoczynamy je w kościele. Po modlitwie w kościele uczniowie z klas I-VI będą mieli spotkania w szkole, które poprowadzą nasze Siostry Franciszkanki a uczniowie klas VII i VIII w świetlicy wiejskiej w Leśnie. Spotkania w szkole skończą się o godz. 10.00.

Dzisiaj o godz. 15:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Za udział w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny.

Dziękuję za liczny udział w dniach eucharystycznych i za modlitwę na adoracji Najświętszego Sakramentu. Dziękuję za ofiary składane na Caritas a przeznaczone dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Zebrane pieniądze w wysokości 13000 zł zostały przelane do Caritas Diecezjalnego w Pelplinie. Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.

We wtorek 8.03. obchodzimy święto poświęcenia bazylik katedralnej w Pelplinie. Jest to również Dzień Kobiet, pamiętajmy w modlitwie o wszystkich kobietach. Msza w ich intencji będzie w ten dzień o godz. 10.00.

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek w świetlicy o godz. 18.30 spotkanie grupy: „Domownicy Boga”.

Serdecznie zapraszam na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa o godz. 10.00 i po mszy o godz. 17.00. O godzinie 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej.

Pod chórem i na bocznych ołtarzach można zabrać skarbonki Caritas. Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby całe rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. W tym roku nasza jałmużna wspiera uchodźców z Ukrainy zwłaszcza dzieci z sierocińców, które przyjadą do Polski. Dzieci są zaproszone do udziału w konkursie „Logo ze skarbonki”. Oddając w kościele lub szkole zebrane pieniądze należy dostarczyć księdzu proboszczowi lub katechecie wyciętą jedną ściankę skarbonki z umieszczonym na odwrocie: imieniem, nazwiskiem i parafią.

Za tydzień przed kościołem zbiórka dla polskich misjonarzy „Ad gentes”.

Jeżeli ktoś na terenie naszej parafii przyjmuję uchodźców wojennych z Ukrainy proszę o kontakt.

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym” i „Rycerz Niepokalanej”

Zmarła nasza parafianka Zofia Frymark, l. 88, zamieszkała Leśno Wybudowanie, różaniec w niedzielę po mszy o 11.30 a w tygodniu po mszy wieczornej o godz. 18.00. Jej pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 12.00. Zmarłą Zofię polećmy miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

        ks. Damian Drozdowski