Ogłoszenia 5.02.2023

Msze święte w tą niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Bardzo serdecznie dziękuję za udział w sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu i za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.

Zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny kolędowe w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, rozmowę, poczęstunki i ofiary przeznaczone na nasze parafialne inwestycje. Dziękuję za Waszą liczną obecność podczas spotkań kolędowych.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy (6.02), wspomnienie św. Scholastyki (10.02).

W  środę po  mszy o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek dodatkowa okazja do spowiedzi od 16.00 do 16.45. W trakcie spowiedzi możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Po mszy o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej spotkanie grupy Domowników Boga.

W piątek – dzień przed Światowym Dniem Chorego – zapraszamy osoby starsze i osoby borykające się z rozmaitymi chorobami na mszę na godzinę 18.00. Po mszy będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy za chorych i błogosławieństwo lourdzkie.

Narzeczeni, którzy w tym roku zamierzają zawrzeć związek małżeński zobowiązani są do uczestnictwa w Weekendzie dla narzeczonych. Najbliższe takie spotkanie odbędzie się w Brusach w dniach 10-12.03.2023. Szczegółowe informacje o zapisach na stronie internetowej naszej parafii.

Do nabycia kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.

Rekolekcje sprzyjające wzmacnianiu więzi małżeńskiej odbędą się w dniach 24-26 lutego 2023 r. w Białogórze. Spotkania Małżeńskie zawierają warsztat dialogu małżeńskiego, w który wprowadzają uczestników pary małżeńskie oraz księża. Zgłoszenia przyjmują państwo Iwona i Krzysztof Dolewa w godzinach od 17.00 do 20.00, tel.: 781 970 770; e-mail: spotkaniapelplin@gmail.com. Więcej informacji znajduje się na stronie www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl.

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej informuje, można składać zamówienie na książkę pt. „Aby narodzić się na nowo. Wielkopostne rekolekcje w domu, rok A”. Książka może służyć jako wielkopostny przewodnik dla grup formacyjnych, osób chorych pozostających w domach oraz osób pragnących pogłębić swoją duchowość. Cena detaliczna egzemplarza: 30 zł. Przy zakupie powyżej 10 egzemplarzy cena: 25 zł. Zamówienia można składać na: wydzialduszpasterski@diecezja-pelplin.pl

Kolekta następnej niedzieli to kolekta przeznaczona na remont Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

Życzę Wszystkim pięknego i błogosławionego tygodnia.