Ogłoszenia 4.10.2020

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Istnieje możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę. Osoby przyjmujące komunię świętą na rękę podchodzą do komunikującego w pierwszej kolejności. Korzystajmy z dezynfekatorów zamontowanych przy wejściach do świątyni. 

Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej gościmy panią Mary Mbuba, po mszach świętych będzie sprzedawać swoje płyty. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na misje katolickie. Przy okazji dziękuję za liczną obecność na sobotniej adoracji z udziałem naszego dzisiejszego gościa.

Dzisiaj po mszach świętych odbywa się zbiórka do puszek przeznaczona na Stolicę Apostolską na tzw. Świętopietrze w tym roku została przeniesiona z dnia 29 czerwca. Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolektę inwestycyjną.

Dzień 4 października to dzień poświęcony św. Franciszkowi ogarnijmy modlitwą wspólnotę sióstr franciszkanek z Orlika. 

Od poniedziałku msze w naszym kościele o godz. 17.00 a o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. Wyjątkiem będzie piątek kiedy modlić się będziemy na różańcu o godz. 16.30.

W niedzielę nabożeństwo różańcowe po mszy o godz. 8.00.

W poniedziałek w szkole o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie koła misyjnego. 

W poniedziałek po mszy i różańcu próba dla całej służby liturgicznej.

Jeszcze raz zapraszam mężczyzn, którzy chcieliby wejść w szeregi nowej grupy parafialnej Rycerzy Kolumba. Spotkanie na plebanii w poniedziałek na godz. 20.00

W środę razem z nabożeństwem różańcowym nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Uroczysta promocja kandydatów na ministrantów i zaprzysiężenie całej służby liturgicznej odbędzie się w naszej parafii w piątek 9.10. na mszy o godz. 17.00. Zapraszamy rodziny ministrantów i wszystkich parafian. 

Intencje mszalne na przyszły rok będą przyjmowane od jutra 5.10. po wieczornym różańcu. Wyjątkiem będzie poniedziałek i piątek – w te dni intencje w kancelarii parafialnej będę przyjmował od godz. 10.00 do 12.00. Przy rezerwacji intencji proszę podawać numer tel.

W tym tygodniu obchodzimy w liturgii wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej (5.10), i wspomnienie NMP Różańcowej (7.10) W ten dzień przed nabożeństwem różańcowym odbędzie się święcenie różańców. 

11 października będziemy obchodzili XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. W tym dniu tradycyjnie odbywa się zbiórka przykościelna, będąca podstawą finansowania programu stypendialnego Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, który aktualnie obejmuje opieką blisko 2000 uczniów i studentów. 

Spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym będą przygotowywały się do spowiedzi 
i I komunii świętej odbędzie się za tydzień w niedzielę 11.10 po mszy o godz. 11.30       

W poniedziałek 12.10 po mszy i różańcu obowiązkowe spotkanie dla wszystkich kandydatów  do bierzmowania.                                    

 Zachęcam do kupna prasy katolickiej, do odebrania kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”

 Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Brusach zaprasza do udziału w mobilnej akcji poboru krwi we wtorek, 6 października, w godz. od 9.00 do 13.00, w punkcie przy Domu Strażaka w Brusach. Prosimy o wcześniejszą rejestrację w Urzędzie Miejskim do poniedziałku, 5 października, do godz. 15.00. Nr kontaktowy 52 39 69 325.

  W całej Polsce trwa Powszechny Spis Rolny. Udział w nim jest obowiązkowy, a podstawową formą zbierania danych jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę spisrolny.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz lub spisać się telefonicznie dzwoniąc na specjalną infolinię (22 279 99 99). Wykorzystując te formy spisu można także wziąć udział w konkursach organizowanych przez Urząd Statystyczny w Gdańsku. Więcej informacji na www.brusy.pl

 Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.      

ks. Damian Drozdowski