Ogłoszenia 4.07.2021

 1. Dzisiaj w naszym kościele msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00, i 11.30.
 2. Dzisiejsza kolekta niedzielna to kolekta inwestycyjna. Dziękuję za ofiarność i  życzliwość zarówno parafianom i modlącym się z nami gościom. Trwają w tej chwili prace remontowe na piętrze plebanii a w przyszłym roku czeka nas renowacja dalszej części sufitu naszego kościoła.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w dniach eucharystycznych skorzystali ze spowiedzi świętej i uczestniczyli we mszach świętych. Dziękuję za wspólne przeżycie adoracji w pierwszą sobotę miesiąca. Dziękuję naszej parafialnej scholii.
 4. W poniedziałek 28.06. odbył się ministrancki spływ kajakowy. Dziękuję rodzicom za opiekę nad dziećmi a Panu Janowi Szreder z firmy „Alicja” za zasponsorowanie i wypożyczenie kajaków.
 5. Grupa ministrantów z Orlika zajęła na zawodach ogólnopolskich w piłce nożnej
  8 miejsce. Bardzo serdecznie gratulujemy!
 6. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej (6.07), św. Jana z Dukli (8.07)
 7. W środę po mszy o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania próśb i podziękowań.
 8. Zachęcam do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Lista przewodników i numery kontaktowe znajdują się na naszej parafialnej stronie internetowej.
 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer czasopisma
  „W Rodzinie”, „Misyjne Drogi” do odbioru nowy numer „Rycerza Niepokalanej”
 10. Za tydzień w naszym kościele oprawę mszy świętych będą miały wokalistki zespołu Pierwiastek z Trzech: Paulina Szymlek i Adriana Owczarczyk wspólnie z duetem wykonującym muzykę dawną na replikach dawnych instrumentów w składzie: Pola Berensdorff i Tomasz Kurjata. Ich obecność wiąże się z celem charytatywnym. Grać będą dla nas dla 34 letniej Iwony Glazer z Kluczborka, która w wieku 9 lat zachorowała na skoliozę kręgosłupa i w kolejnych latach przeszła 4 operacje. Choroba przekształciła się w kifoskoliozę piersiowo-lędźwiową z niewydolnością oddechową. Iwonę czeka kosztowna operacja w USA za 5 mln zł. Na chwilę obecną zebrane ma niecałe 600 tyś. Po mszach świętych będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na pomoc dla Iwony.
 11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy udanego urlopu, pięknej pogody i zachęcamy do udziału we mszach świętych także w ciągu tygodnia.
 12. Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.             
     ks. Damian Drozdowski