Ogłoszenia 30.05.2021

Zgodnie z nowymi regulacjami w naszym kościele parafialnym od 4 maja może przebywać nieco większa liczba osób (do 25) Proszę o roztropne korzystanie z mszy
i nabożeństw dając pierwszeństwo tym, którzy mają zamówioną intencję mszalną.
W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszym kościele msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 15.00.

Dzisiaj w naszej parafii odbywa się w dwóch grupach Uroczystość I Komunii Świętej
o godz. 10.00 i o godz. 12.00. W Z racji obostrzeń sanitarnych w mszach pierwszokomunijnych uczestniczą tylko dzieci i rodzice. Msze komunijne będą transmitowane na facebooku.

Po mszach świętych tj. o 8.00 i 15.00, istnieje możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line.

Już teraz dziękuję paniom katechetkom za przygotowanie dzieci do sakramentu pokuty
i I komunii w ramach katechez i za przeprowadzone z dziećmi próby przed uroczystością. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za piękne przygotowanie świątyni i jej obejścia na dzisiejszą uroczystość.

Dzieci komunijne przeżywać będą swój biały tydzień do soboty włącznie o godz. 18.00
z wyjątkiem poniedziałku kiedy przyjdą na mszę na godz. 12.00.

W poniedziałek obchodzimy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu msza o godz. 9.00 i o 12.00 dla dzieci pierwszokomunijnych. W tym dniu dzieci pierwszokomunijne ogarniają modlitwą i ofiarą dzieci na misjach.

Od wtorku 1 czerwca, kiedy obchodzimy wspomnienie św. Justyna przy mszy o godz. 18.00 odbywać się będzie nabożeństwo czerwcowe. W tym dniu otoczmy naszą modlitwą wszystkie dzieci w dniu ich święta.

W środę po mszy o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona
z nabożeństwem czerwcowym.

W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o godz. 8.00, 10.00 i  zaraz po procesji. Procesja Bożego Ciała rozpocznie się po mszy o godz. 10.00 i przejdzie ulicami: Marii Ludwiki, Słoneczną i Klonową. Proszę o przygotowanie 4 ołtarzy i udekorowanie trasy procesji, także okien naszych domów. Procesja odbędzie się w reżimie sanitarnym – proszę o zachowanie 1,5 metrowej odległości. Proszę o przygotowanie feretronów, baldachimu a druhów z OSP o zabezpieczenie procesji. Zachęcam dziewczynki do sypania kwiatków. (próby przed sypaniem kwiatków we wtorek i w środę po mszy o 18.00).

Przed nami dni eucharystyczne miesiąca czerwca. Dodatkowa okazja do spowiedzi
w piątek od 15.00 do 17.00. Podczas spowiedzi możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym dniu odwiedzę wszystkich chorych z listy stałej od godz. 8.00.

W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 20.00.

Za tydzień będzie nasza kolekta inwestycyjna.. W przyszłym tygodniu obchodzimy w Polsce Dzień Dziękczynienia. Przed kościołem zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odebrania nowy numer czasopisma „Pielgrzym” i „Rycerz Niepokalanej”.

Koło Gospodyń Wiejskich z Leśna 9 lipca organizuje wyjazd do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie na sztukę pt. „Szalone nożyczki”. Zapisy w Domu Kultury u pani Haliny Skwierawskiej. Przy zapisie wpłata 30 zł za cenę biletu.

Życzę parafianom i modlącym się z nami on-line błogosławionego tygodnia.