Ogłoszenia 29.03.2020

Ksiądz biskup udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Dyspensa udzielona jest na czas nieokreślony

 Msze święte niedzielne w kościele parafialnym o godz. 8.00, 10.00 11.30. 
i o godz. 15.00 transmitowana przez facebooka ks. proboszcza. (dziękuję za jednoczenie się w ten sposób na modlitwie. Starajmy się podczas transmisji mszy świętej uczestniczyć z należytą powagą i skupieniem podobnym do atmosfery panującej w świątyni). Po mszy o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.

O godz. 16.00 będzie możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii świętej, dla tych którzy nie mogli być na mszy z powodu ograniczeń w ilości ludzi. 
W kościele może przebywać tylko 5 osób. Proszę o zrozumienie wymogów, które określa państwo w celu naszego bezpieczeństwa i zdrowia. Dlatego proszę by na mszy byli tylko ofiarodawcy intencji mszalnych oczywiście też w wymaganej liczbie osób.

 Chciałbym przypomnieć pewne zasady, które obowiązują odnośnie żalu doskonałego 
i komunii duchowej.

W sytuacji, gdy nie ma możliwości wyznania grzechów przed kapłanem, należy: 
wzbudzić w sobie pragnienie przyjęcia sakramentu pokuty (z postanowieniem przystąpienia do niego przy najbliższej okazji); zrobić rachunek sumienia i w odniesieniu do wykrytych grzechów postanowić nie popełniać ich w przyszłości (jak w ramach przygotowania do spowiedzi sakramentalnej); wzbudzić w sobie żal za popełnione grzechy ze względu na miłość do Boga – tak uczciwie, jak tylko potrafimy; pożyteczne jest, by przyjąć sobie jakiś czyn pokutny w ramach pokuty za grzechy, przyjąć Komunię świętą (sakramentalnie lub duchowo). 

W sytuacji, gdy nie ma możliwości przyjęcia komunii św. poprzez spożycie Ciała/Krwi Pańskiej, można – jeśli się jest w stanie łaski uświęcającej – wzbudzić pragnienie przyjęcia komunii i powiedzieć o nim Bogu w dowolnej formie, prosząc o sakramentalne zjednoczenie z Chrystusem. 

Skutkuje to faktycznym przyjęciem łaski Najświętszego Sakramentu. 
Optymalną sytuacją jest uczynienie tego w trakcie uczestnictwa w transmisji mszy św. (W innych przypadkach zacząć warto od aktu pokuty, rozważenia czytań z dnia, a przed aktem komunii duchowej odmówić Modlitwę Pańską oraz „Panie, nie jestem godzien…”

Każdego dnia o godz. 20.30 ks. proboszcz będzie odmawiał różaniec o godz. 20.30 bez udziału wiernych (w miarę możliwości w świątyni) w intencji chorych, oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych a także o pokój serc i o łaskę nawrócenia. Proszę wiernych, aby w tym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności ze swoim duszpasterzem. 

  Gorzkie żale zostają odwołane zachęcam by to nabożeństwo odprawić w domach.

We wtorek kontakt telefoniczny z naszą przychodnią w Leśnie
będzie możliwy od godz. 9.00.

W środę po mszy o 17.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
Prośby na nowennę można przysyłać na e-mail. adres jest w zakładce: kontakt.

W czwartek po mszy koronka do Bożego miłosierdzia w intencji nowych powołań.

W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej po mszy o 17.00 zachęcam by modlić się także korzystając z transmisji: np. o godz. 16.00 (droga krzyżowa dla dzieci z siostrami franciszkankami z Orlika) o 18.00 dla dorosłych i o 19.00 dla młodzieży na stronie www.radioglos.pl

Przed nami dni eucharystyczne: W pierwszy czwartek i w pierwszy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi od godz. 15.00 do 17.00 co pół godziny będzie udzielona komunia święta. Spowiedź w zakrystii.
Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę po telefonicznym uzgodnieniu. 

W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej parafii, wcześniej ciesząca się dużą frekwencją, będzie transmitowana przez facebooka ks. proboszcza.

Życzę wszystkim wiernym dobrego tygodnia. Życzę spokoju i ufności na trudny czas naszej codzienności.

          ks. Damian Drozdowski