Ogłoszenia 28.06.2020

 1. Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 W kościele na mszy 
  i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Istnieje możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę. Przyjmowana komunia święta w ten sposób musi być zaraz przyjęta w obecności szafarza jej udzielającego. 
 2. Dzisiaj dzień wyborów prezydenckich, otoczmy modlitwą naszą ojczyznę
  i pamiętajmy, że uczestniczenie w wyborach jest naszym moralnym obowiązkiem
  i odpowiedzialnością za naszą przyszłość. 
 3. W miniony czwartek uroczystą mszą świętą z przekazaniem sztandaru szkoły zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Życzę wszystkim uczniom naszej parafii pięknych wakacji. Dziękuję dyrekcjom szkół, nauczycielom, wychowawcom, katechetom 
  i pracownikom szkoły za wszelkie dobro okazane dzieciom i młodzieży w minionym roku szkolnym.
 4. Z radością chciałbym poinformować, że czterech naszych ministrantów: Kacper Jendernal, Jan Kin, Patryk Kłosowski i Paweł Szymlek, po rocznej formacji i zdanych egzaminach w sobotę 27.06.2020 na mszy w bazylice katedralnej w Pelplinie, której przewodniczył biskup diecezjalny Ryszard Kasyna otrzymali promocję na ceremoniarza. Z tego miejsca chciałbym podziękować ich rodzicom za pomoc 
  w realizacji tego dzieła, chciałbym podziękować nowym ceremoniarzom i życzyć ogromnej radości w posłudze liturgicznej i wszelkiego Bożego błogosławieństwa. 
 5. W poniedziałek uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Dawniej uroczystość nakazana. Msze o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Zachęcam, by jak dawniej uczestniczyć 
  w tym dniu we mszy świętej i zachować świąteczny charakter tego dnia, nie z obowiązku, lecz z potrzeby serca.
 6. We wtorek ostatnie nabożeństwo czerwcowe. Dziękuję tym, którzy kultywowali nabożeństwo do serca Pana Jezusa i starali się być obecni na nabożeństwach czerwcowych.
 7. W środę po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 8. Przed nami dni eucharystyczne miesiąca lipca. Okazja do spowiedzi w pierwszy czwartek miesiąca i w pierwszy piątek od godz. 15.00 do 17.00. W tym samym czasie zachęcam do adoracji Najświętszego Sakramentu. 
 9. W pierwszą sobotę miesiąca 4.07 o godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu 
  z udziałem naszej parafialnej scholi i grupy młodzieżowej. Serdecznie zapraszamy.
 10. W pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 8.00 odwiedzę chorych z listy stałej.
 11. Do odebrania prasa katolicka: wakacyjny numer „Rycerza Niepokalanej”, kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.
 12. Za tydzień nasza kolekta inwestycyjna. Prace konserwatorsko-malarskie w prezbiterium mają się rozpocząć w czasie wakacyjnym.
 13. Dwa dni: 30.06 i 1.07 nie będę obecny w parafii, zastępować mnie będą ojcowie 
  z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy. Dyżur wezwania do chorego pełnić będzie parafia Brusy, ale w razie nagłej potrzeby proszę dzwonić na nasz numer parafialny.
 14. Zmarła nasza parafianka: Teresa Wielewska, l. 90, zamieszkała w Orliku, jej pogrzeb odbył się w minioną sobotę. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….
 15. Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.      

ks. Damian Drozdowski