Ogłoszenia 26.06.2022

Msze święte w tą niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

 Bardzo serdecznie dziękuję za uczestnictwo w oktawie Bożego Ciała. Dziękuję służbie liturgicznej, dziękuję niosącym feretrony, chorągwie i baldachim. Dziękuję dzieciom sypiącym kwiatki i dziewczynom się nimi opiekującym, również dziewczętom niosącym łuk i paniom go przygotowującym.

Nabożeństwa czerwcowe do czwartku po mszy o godz. 18.00.

W poniedziałek i we wtorek zastępować mnie będą księża z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy z racji mojego wyjazdu z ministrantami do Kołobrzegu na XVII Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o puchar „Króluj nam Chryste” w zawodach piłki nożnej.

W środę w uroczystość św. Piotra i Pawła , msze o godz. 10.00, 17.00 i 18.00, po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kolekta tej uroczystości jest przeznaczona na rzecz Stolicy Apostolskiej.

W czwartek po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga.

Przed nami dni eucharystyczne miesiąca lipca. Chorych z listy stałej odwiedzę
w czwartek i w piątek od godz. 8.00. Okazja do spowiedzi w czwartek od. godz. 15.30 do 16.30 i w piątek od godz. 16.00 do 17.00. Podczas spowiedzi okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu
z udziałem naszej parafialnej scholi na godz. 20.00.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy (27.06), wspomnienie św. Ireneusza (28.06) uroczystość św. Piotra i Pawła (29.06).

 Stowarzyszenie „Charzy” zaprasza do udziału w niezwykłej podróży do miejsc wyjątkowych i cennych historycznie w powiecie chojnickim ze specjalnym „Paszportem do Przeszłości”. Na szlaku znajduje się także nasz parafialny kościół.  Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronach Promocji Regionu Chojnickiego, GOK Chojnice, Eksperymentarium w Chojnicach i na profilu fb Stowarzyszenia „Charzy”.

Otrzymaliśmy w darze od wydawcy po sto sztuk egzemplarzy pierwszego i drugiego tomu albumowej monografii Leśna i okolicy. Można je nabyć po Mszy w zakrystii. Całość kwoty ze sprzedaży zostanie przeznaczona na koszty związane z renowacją naszego ołtarza głównego. Cena sugerowana za sztukę to 50 złotych. Oczywiście jeśli ktoś da więcej, będziemy wdzięczni za wsparcie dla tej trudnej i kompleksowej inwestycji. W nowym, drugim tomie, wśród artykułów jest jeden właśnie o ołtarzu głównym. Jego historii z wieloma historycznymi fotografiami, jak i cyfrową rekonstrukcją jego oryginalnego wyglądu. Zachęcamy do zakupu i wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

Za tydzień będzie nasza kolekta inwestycyjna.

 Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym” i do nabycia kolejny numer czasopisma „W Rodzinie”.

Zmarli nasi parafianie: Szczepan Kolczyk, l. 89, zamieszkały Leśno Wybudowanie 12, jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00, Bartłomiej Świątek Brzeziński, l. 24, zamieszkały przy ul. Kaszubskiej 1 B, Filip Orzłowski, l.27, zamieszkały przy ul. Zaborskiej 51. Różaniec w ich intencji dzisiaj po mszy o 11.30 i po niedzieli do dnia pogrzebów po mszy o godz. 18.00. Zmarłych: Szczepana, Bartłomieja i  Filipa polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Rozpoczęliśmy czas wakacji. Wszystkim serdecznie życzę udanego i szczęśliwego wypoczynku.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.