Ogłoszenia 25.09.2022

W dzisiejszą niedzielę msze o  8.00, 10.00 i o 11.30.

W poniedziałek zapraszam na mszę na godz. 18.00 młodzież z klasy 8. Chcemy rozpocząć czas formacji i czas dwuletniego przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

W środę po mszy o  godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 W czwartek okazja do spowiedzi od godziny 16.00 do 16.45. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu i na jej zakończenie koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych powołań. Po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domowników Boga.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie św. Wincentego a Paulo (27.09), św. Wacława (28.09), święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (29.09), wspomnienie św. Hieronima (30.09), św. Teresy od Dzieciątka Jezus (1.10).

W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik. To miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej Różańcowej. W kościele będziemy modlili się na różańcu w niedzielę po mszy o 8.00 a w tygodniu po mszy o 18.00. Wyjątkiem będzie czwartek, kiedy modlić się będziemy różańcem o godz. 17.30. Zachęcam do modlitwy w kościele, ale również we wspólnotach rodzinnych.

W pierwszą sobotę miesiąca października adoracja Najświętszego Sakramentu
z udziałem parafialnej scholi o godz. 20.00.

W następną niedzielę po mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się w tym roku do pierwszej spowiedzi i komunii świętej. Po mszach świętych będzie można nabyć ręcznie wykonane różańce przez dzieci z Koła Misyjnego. Ofiary składane przy zakupie są przeznaczone na rzecz naszego ogniska misyjnego. Za tydzień będzie nasza kolekta inwestycyjna.

Chcemy reaktywować nasz parafialny oddział Caritas, dlatego do końca tego tygodnia proszę o zgłoszenia osób chętnych do współpracy w tej organizacji. Pochylmy się wspólnie nad troskami i kłopotami bliźnich, również z naszej parafialnej wspólnoty.

W dniach od 7.10. do 9.10. odbędzie się „Weekend dla narzeczonych” w Czersku. Zapisy przez stronę www.ewangelizacjapelplin.pl.  Warto się zapisać nawet jeśli ślub planowany jest dużo później. Zaświadczenie będzie dla tej pary ważne bezterminowo. Jeśli są pytania proszę kierować je pod numerem 690 521 561. Ta forma przygotowania do ślubu jest obowiązkowa na terenie diecezji pelplińskiej.

Można nabyć kolejny numer czasopisma „W Rodzinie”.

Burmistrz Brus zaprasza mieszkańców miasta i gminy Brusy w wieku 65+ do udziału w bezpłatnych szczepieniach ochronnych przeciwko grypie w ramach Programu Promocji i Profilaktyki Zdrowia „Pomóż swemu sercu”. Zapisy osobiste lub telefoniczne rozpoczną się w poniedziałek, 26 września, w ośrodkach zdrowia:

   –  w Brusach – w godz. 10.00-18.00

   – w Leśnie w godz. 10.00-15.00.

   Rejestracja telefoniczna pod nr tel. 52 33 55 999. Więcej informacji na stronie www.brusy.pl 

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

Zmarła nasza parafianka śp. Agnieszka Rudnik, l. 93, zamieszkała na ul. Kaszubskiej. Jej pogrzeb odbył się w środę. Zmarła Agnieszkę polećmy miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

                                                                                          ks. Damian Drozdowski