Ogłoszenia 24.10.2021

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Po mszy o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci i ich rodziców przygotowujących się
do pierwszej spowiedzi i komunii świętej. Na spotkaniu odbędzie się poświęcenie różańców i modlitewników.

Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Kolekta jest przeznaczona na misje katolickie.

Miesiąc październik to miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej Różańcowej. W kościele będziemy modlili się na różańcu w niedzielę po mszy o 8.00 a w tygodniu po mszy o 17.00. Wyjątkiem będzie czwartek, kiedy modlić się będziemy różańcem o godz. 16.30. Zachęcam do modlitwy w kościele, ale również we wspólnotach rodzinnych.

We wtorek w ramach przygotowań do Uroczystości Wszystkich Świętych
i dnia zadusznego dodatkowa okazja do spowiedzi od godz. 18.00 do 19.30.

W środę po mszy świętej o 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek po mszy o 17.00 spotkanie dla członków Seminarium Odnowy Wiary.

W piątek o godz. 19.00 spotkanie grupy młodzieżowej.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy święto  św. Szymona j Judy Tadeusza (28.10)

Do biura parafialnego lub zakrystii można przynosić wypominki jednorazowe
i wypominki całoroczne. Oraz intencję na mszę zbiorową za zmarłych, która będzie sprawowana w dzień zaduszny o godz. 17.00.

Zbliża się miesiąc listopad, miesiąc pamięci modlitewnej za naszych bliskich zmarłych. Zadbajmy także o ich miejsce spoczynku. Przypominam o konieczności prolongacji (przedłużenia miejsca) 20 lat po śmierci. Jeżeli są jeszcze osoby, które regulowały miejsca cmentarne wcześniej przed moim pobytem w Leśnie proszę przyjść
z potwierdzeniem do biura parafialnego w celu odnotowania.

Zwracam się z gorącą prośbą by segregować śmieci w koszach na cmentarzach a kupując nowe znicze i kwiaty nie kierować się wielkością i ilością ale intencją, która przyświeca tym znakom naszej pamięci.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia kolejny numer czasopisma
„W Rodzinie”. Można jeszcze zakupić kalendarze na 2022 rok.

W Kościele powszechnym rozpoczął się czas synodu, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. W piątek, 22 października biskup pelpliński Ryszard Kasyna rozpoczął diecezjalny etap tego czasu rozeznawania, który dla nas wszystkich może być czasem refleksji, co mówi Bóg w Kościele i do Kościoła. Pomódlmy się zatem o błogosławione owoce synodu.

Zmarł Jerzy Najder, lat 73, zamieszkały w Czarniżu, jego pogrzeb odbył się w środę. Zmarłego Jerzego polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

         ks. Damian Drozdowski