Ogłoszenia 21.03.2021

Msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana na facebooku.) i 11.30.  
W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. 
Po mszach świętych tj. 9.00 11.00 i 12.30 istnieje możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line. Dwie msze w sobotę o 16.00 i o 17.00 są o charakterze mszy niedzielnej. Dzisiaj o godz. 15.00 nabożeństwo Gorzkich Żali.

Bóg zapłać za ofiary składane na kolekcie, do skrzynki przed kościołem i wpłacane indywidualnie na konto na rzecz parafii. Gościmy dzisiaj kleryka naszego seminarium Emila Zieńko i bardzo dziękujemy za podzielenie się świadectwem swego życia. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

W Kościele powszechnym przeżywamy Rok św. Józefa. Dzisiaj zawierzamy nasze rodziny jego opiece. Na stronie internetowej zamieszczony jest wykaz odpustów związanych z rokiem świętego Józefa. 

W środę po mszy o 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej po mszy o godz. 16.00 i po mszy o godz. 17:00. Za udział w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odbioru kolejny numer czasopisma 
„Pielgrzym”.

W tym tygodniu obchodzimy Tydzień modlitw o ochronę życia ludzkiego. 
Na stronie internetowej www.zazyciem.pro-life.pl można zgłosić swój udział 
w inicjatywie modlitewnej w tej intencji i pobrać broszurę z tekstem modlitw.

W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na mszy o 17.00 odbędzie się przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego. 

W środę 24 marca odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na parkingu przy kościele. Zbiórkę przeprowadza stowarzyszenie Dobrych inicjatyw „Pro Missio” wspierające misje w Tanzanii, Zambii, Kenii i Kamerunie. Zbiórka kończy się o godz. 11.00. 

 Za tydzień Niedziela Palmowa na każdej mszy świętej odbędzie się obrzęd poświęcenia palm. Niedziela Palmowa rokrocznie gromadziła młodzież na stacji diecezjalnej w Kościerzynie z racji Światowych Dni Młodzieży. W tym roku z powodu epidemii to wydarzenie nie odbędzie się. Zapraszamy jednak młodzież naszej parafii (w szczególności kandydatów do bierzmowania) na krótką modlitwę w naszym kościele za tydzień po mszy o 11.30.

Za tydzień przy naszym kościele odbędzie się wielkanocny kiermasz na rzecz liturgicznej służby ołtarza zorganizowany przez rodziców ministrantów. Nabyć można będzie ozdoby wielkanocne, palmy i słodkości. Serdecznie zapraszamy

W duszpasterstwie zastępują mnie będą bracia z Towarzystwa Ducha Świętego 
z Dąbrowy. W razie nagłych wypadków np. wezwanie do chorego, proszę dzwonić pod telefon parafialny. Sprawy związane z biurem parafialnym możliwe są do załatwienia, jednak proszę wcześniej zadzwonić. 

 Gratuluję wszystkim, którzy uczestniczyli i organizowali Ekstremalną Drogę Krzyżową.

Niech ten poświęcony Bogu czas i ofiara trudu drogi przyniesie w Waszym życiu błogosławione owoce.

Życzę parafianom i modlącym się z nami on-line błogosławionego tygodnia. Wszystkim życzymy zdrowia. 

                                                                                      ks. Damian Drozdowski