Ogłoszenia 20.06.2021

Dzisiaj w naszym kościele msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00, i 11.30.

Bardzo serdecznie dziękuję za liczny udział w nabożeństwie fatimskim w minionym tygodniu. Dziękuję młodzieży z naszej parafii za udział w spotkaniu młodzieży w Pelplinie. „Przystań – warsztaty dla duszy”, które odbyło się wczoraj.

W tym tygodniu obchodzimy w liturgii wspomnienie św. Alojzego Gonzagi (21.06)
i uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela (24.06)

Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii odbywają się codziennie po mszy o 18.00 a w niedzielę po mszy o 11.30.

W środę po mszy o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona
z nabożeństwem czerwcowym.

W czwartek o godz. 16.00 odbędzie się msza na zakończenie roku szkolnego.
Zapraszam wszystkich tworzących wspólnotę szkoły na wspólne dziękczynienie.

W związku z trwającym Rokiem Rodziny i Rokiem Świętego Józefa, Wydział Duszpasterski Duszpasterstwo Rodzin i Parafia pw. św. Józefa w Kasparusie zapraszają na Diecezjalny Dzień Rodzin, który odbędzie się 3 lipca 2021 roku w Kasparusie. Wydarzenie rozpocznie się trzema, jednodniowymi pielgrzymkami: pieszą, rowerową i kajakową, których uczestnicy spotkają się o godzinie 15.00 w Kasparusie na wspólnym świętowaniu, modlitwie oraz celebrowaniu radości życia w rodzinie. Szczegóły na parafialnej stronie.

Na stronie internetowej naszej diecezji www.diecezja-pelplin.pl można dokonać zapisu na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Pod chórem na plakacie można przeczytać informacje o XXXI Kaszubskiej Pieszej Pielgrzymce.

Jeszcze raz dziękuję rodzicom tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza jakim jest wieczna lampka. Zawieszona już na uroczystość komunijną, ale teraz powieszona na łańcuchu.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer czasopisma „W rodzinie”.

Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.

            ks. Damian Drozdowski