Ogłoszenia 2.05.2021

Zgodnie z nowymi regulacjami w naszym kościele parafialnym od 4 maja może przebywać nieco większa liczba osób (do 25) Proszę o roztropne korzystanie z mszy 
i nabożeństw dając pierwszeństwo tym, którzy mają zamówioną intencję mszalną. 
W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

W naszym kościele msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00 (transmitowana na facebooku) 
i 11.30.Po mszach świętych tj. 9.00 11.00 i 12.30, istnieje możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii, dla tych którzy oglądali transmisję mszy świętej on-line. 

W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze święte wg porządku niedzielnego. Dodatkowa msza święte 
w ten dzień będzie o godz. 15.00 sprawowana będzie w intencji strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnie. Za przyczyną św. Floriana będziemy wypraszać dla nich i ich rodzin wszelkie Boże błogosławieństwo a dla zmarłych strażaków będziemy prosili o łaskę nieba. 

Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br. 
w poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Tego dnia modlić się będziemy zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19.

Burmistrz Brus i Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają do wspólnego uczczenia mszą świętą 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i Święta Strażaka – w poniedziałek, 3 maja, o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Brusach.

We wtorek wspomnienie liturgiczne św. Floriana

W środę po mszy o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym. 

W pierwszy czwartek miesiąca maja odwiedziny chorych z listy stałej od godz. 8.00. Od godziny 15.00 do 17.00 dodatkowa możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W ten dzień obchodzimy święto św. Filipa i Jakuba Młodszego. 

W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych z listy stałej i również okazja do spowiedzi od godziny 15.00 do 17.00. W czwartek i w piątek podczas spowiedzi możliwość adoracji najświętszego Sakramentu, do której szczerze zachęcam.

W najbliższą sobotę obchodzimy św. Stanisława, biskupa i męczennika, ale dwie msze o 17.00 i o 18.00 są o charakterze mszy niedzielnej. 

Nabożeństwa majowe w tygodniu po mszy o godz. 18.00 a w niedzielę po mszy o 11.30. Zachęcam, by dawnym zwyczajem gromadzić się przy krzyżach i kapliczkach w wioskach na terenie naszej parafii. 

Bóg zapłać za ofiary składane na kolekcie, do skrzynki przed kościołem i wpłacane indywidualnie na konto na rzecz parafii. Dziękuję za hojne wsparcie wyprawy misyjnej księdza Piotra z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy. Dziękuję księżom z tego zgromadzenia za posługę sakramentalną w naszej parafii przez ponad dwa miesiące.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim   seminarium, które jest   częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 18 sierpnia 2021 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia 
są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym. 

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską, szczególnie tegorocznych maturzystów, do udziału w Dniach Skupienia „W poszukiwaniu drogocennej perły. Gdzie ją znaleźć i ile jest warta?”, które odbywać się będą od 21 do 23 maja 2021 roku. Ta forma skupienia ma być pomocą dla młodych w rozeznaniu ich drogi życiowej. Udział jest bezpłatny, należy zabrać z sobą Pismo Święte. Dni skupienia zaczynają się w piątek 21 maja o godz. 18.00. Recepcja w gmachu seminarium będzie czynna od godz. 17.00. Zgłoszenia uczestnictwa należy przesyłać za pomocą formularza zamieszczonego na stronie www.seminariumpelplin.pl lub drogą mailową: seminarium@diecezja-pelplin.pl

Dnia 30 kwietnia zakończyliśmy remont posadzki prezbiterium naszej świątyni. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tak wielkiego dzieła. Przede wszystkim dziękuję wszystkim parafianom i modlącym się z nami gościom. Do tego dzieła znacząco przyczynił się Urząd Miejski w Brusach, Dlatego składam podziękowanie Burmistrzowi Gminy Brusy Witoldowi Ossowskiemu, Przewodniczącemu Rady miejskiej Zbigniewowi Łąckiemu i wszystkim radnym, Pani Skarbnik Gminy Brusy Ewie Trzebiatowskiej-Gryglewskiej. Dziękuję wykonawcy robót Raimundowi Mazur z firmy Prospero i wszystkim, którzy brali czynny udział w pracach wykończeniowych i porządkowych. 

Koszt remontu posadzki prezbiterium to 115 725 zł (wkład Gminy Brusy to 46 200 zł, pozostałe środki to ofiary inwestycyjne, ofiary kolędowe i wpłaty indywidualne na konto parafialne.) Dodatkowo doposażono prezbiterium w nowe ławki, nagłośnienie, lichtarze, nowe świece i obrusy, wszystkie lekcjonarze i nowy mszał. Pojawiło się też nowe miejsce przewodniczenia, które jest darem rodziców dzieci pierwszokomunijnych z zeszłego roku. Dodatkowe wyposażenie wyniosło blisko 30 000 zł. Czyli całość wyniosła ok. 145 000 zł.

 Dziękuję za ofiary składane dzisiaj na kolekcie inwestycyjnej.  

Do odbioru kolejny numer czasopisma Pielgrzym i Rycerz Niepokalanej. Można również nabyć czasopismo Misyjne Drogi.

Życzę parafianom i modlącym się z nami on-line błogosławionego tygodnia.

Zmarł nasz parafianin Bolesław Piechowski l. 73 zam. w Główczewicach. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 4.05.2021 o godz. 12.00. Różaniec do dnia pogrzebu po wieczornej mszy świętej a w niedzielę i poniedziałek po mszy o 11.30

                                                                                             ks. Damian Drozdowski