Ogłoszenia 19.04.2020

 1. Nadal mamy możliwość korzystania z dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Dyspensa udzielona jest przez księdza biskupa na czas nieokreślony.
 2. Dzisiejsza niedziela to niedziela Miłosierdzia Bożego. Msze o 8.00, 10.00
  i o 11.30. Msza o 10.00 będzie transmitowana przez facebooka na profilu ks. proboszcza. Po tej mszy modlić się będziemy koronką do Bożego Miłosierdzia. Istnieje możliwość przyjęcia sakramentalnej komunii o 9.00, 11.00 i 12.30 (zachowajmy odpowiednią ilość osób w kościele i odpowiednią odległość przed kościołem czekając na przyjęcie komunii).
 3. Po mszach zbiórka do puszek na cele charytatywne. 
 4. Od jutra na mszach świętych może być więcej osób niż pięć. Zważywszy
  na gabaryty naszego kościoła nie będzie to liczba duża. W naszym kościele będzie mogło uczestniczyć na mszy 18 osób wliczając księdza i obsługę liturgiczną. Wierni powinni mieć podczas liturgii ochronne maseczki, lub szal zasłaniający usta i nos. W kaplicy sióstr franciszkanek na mszy może być 11 osób. 
 5. Idąc za wskazaniami księdza biskupa chciałbym poinformować, że uroczystość I Komunii Świętej zostaje przeniesiona na niedzielę 13.09.2020. Niestety istnieje jeszcze zagrożenie, że i ta data może ulec zmianie. Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju.
 6. Każdego dnia o godz. 20.30 ks. proboszcz będzie odmawiał różaniec o godz. 20.30 
  bez udziału wiernych (w miarę możliwości w świątyni) w intencji chorych, oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych a także o pokój serc i o łaskę nawrócenia. Proszę wiernych, aby w tym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w tej samej intencji)
 7. Jeśli chodzi o spowiedź sakramentalną odbywać się będzie jak przed świętami w zakrystii pół godziny przed mszą. Komunię świętą również w tygodniu można przyjąć o 18.30 po zakończonej mszy wieczornej.
 8. W środę po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Prośby na nowennę można przysyłać na e-mail. adres jest w zakładce: kontakt. 
 9. W czwartek po mszy o 18.00 koronka do Bożego Miłosierdzia o dar licznych powołań, kapłańskich, misyjnych i zakonnych, także z naszej parafii.
 10. Dziękuję za ofiary przekazywane na rzecz utrzymania parafii. Nie ma teraz tradycyjnych kolekt niedzielnych. Z inicjatywy parafian została umieszczona przy wyjściu z kościoła skrzynka do której można włożyć ofiarę na utrzymanie parafii.
  Za życzliwość, pamięć i zrozumienie serdecznie dziękuję.
 11. Nadal apeluję o wzajemną pomoc w tych trudnych dniach, jeśli jest taka potrzebna proszę o kontakt. Postaramy się temu zaradzić.
 12. Dziękuję wszystkim pracownikom, na czele z panem Tadeuszem Gołuńskim, którzy w minionym tygodniu wykonali pracę przy plebanii. Bóg zapłać za okazaną pomoc. 
 13. W tym tygodniu przypada uroczystość ś. Wojciecha (23 IV), wspomnienie św. Jerzego (24 IV),i święto św. Marka Ewangelisty (25 IV). W święto św. Marka po mszy o 18.00 nabożeństwo o urodzaje. 
 14. W przyszłą niedzielę msze o 8.00, 10.00, 11.30 i dodatkowa o 15.00. Msza o 10.00 będzie transmitowana przez facebooka. 
 15. Od tego tygodnia można korzystać z wody na parafialnych cmentarzach.
 16. Zmarł nasz parafianin Zygmunt Lemańczyk zamieszkały w Skoszewie. Jego pogrzeb odbył się w sobotę 18.04.2020. Zmarłego Zygmunta polećmy miłosierdziu Bożemu.
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….
 17. Życzę Wam wszystkim błogosławionego tygodnia.

          ks. Damian Drozdowski