Ogłoszenia 19.02.2023.

Msze święte w tą niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 11.30.

Bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie zbiórki w intencji ofiar trzęsienia ziemi
w Turcji i Syrii. Pieniądze zostały już przekazane do Caritas w Pelplinie.

W poniedziałek i we wtorek będzie adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowująca nas do czasu Wielkiego Postu od godz. 15.00 do 17.00. Adorację rozpoczniemy koronką do Bożego Miłosierdzia. Podczas adoracji będzie możliwość spowiedzi.

Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Msze święte z posypaniem głów popiołem
o godz. 10:00, 17:00 i 18:00. W popielec obowiązuje ścisły post (18-60 rok życia)
i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia).Po  mszy o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek dodatkowa okazja do spowiedzi od 16.00 do 16.45. W trakcie spowiedzi możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu. Po mszy o godzinie 18.00
w świetlicy wiejskiej spotkanie grupy Domowników Boga.

Serdecznie zapraszam na nabożeństwa drogi krzyżowej. W najbliższy piątek droga krzyżowa o godz. 10.00 i po mszy o godz. 17.00.

W piątek o godz. 19.30 spotkanie grupy młodzieżowej.

Od następnej niedzieli przeżywać będziemy rekolekcje wielkopostne, a od następnego poniedziałku będą również rekolekcje szkolne. Gościć będziemy księdza Wiktora Tarczyńskiego z Towarzystwa Ducha Świętego z Dąbrowy.

W następną niedzielę o godz. 15:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem  pasyjnym. Za udział w drodze krzyżowej i gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny.

Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.

Kolejne spotkanie dla małżeństw w klasztorze w Orliku odbędzie się w sobotę
18 marca. Spotkanie pod tytułem „BOŻY POMYSŁ NA MAŁŻEŃSTWO” poprowadzi ks. Sławomir Ałaszewski, Diecezjalny Duszpasterz Rodzin diecezji pelplińskiej. Zgłoszenia na spotkanie i dodatkowe informacje u siostry Sancji mailowo: sancja.osf@gmail.com lub telefonicznie: 724 349 056. Zapisy potrwają do  12 marca. Serdecznie zapraszamy!

Zmarł śp. Stefan Wielewski, l. 88, zamieszkały w Rolbiku, jego pogrzeb odbył się
w sobotę 18.02. Zmarłego Stefana polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie….

Życzę Wszystkim pięknego i błogosławionego tygodnia.