Ogłoszenia 16.08.2020

 1. Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30 W kościele na mszy i nabożeństwach obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Istnieje możliwość przyjmowania komunii świętej na rękę. Osoby przyjmujące komunię świętą na rękę podchodzą do komunikującego w pierwszej kolejności. Przyjmowana komunia święta w ten sposób musi być zaraz przyjęta w obecności szafarza jej udzielającego. Korzystajmy z dezynfekatorów zamontowanych przy wejściach do świątyni.
 2. Dziękuję za wczorajszą obecność na mszach świętych z okazji uroczystości wniebowzięcia NMP, dziękuję za liczny udział w ostatnim nabożeństwie fatimskim.
 3. W czasie wakacyjnego wypoczynku zachęcam parafian i wypoczywających gości do uczestnictwa we mszach świętych w ciągu tygodnia. Przy okazji życzę dobrej pogody a wyjeżdżającym szczęśliwej drogi i bezpiecznego powrotu.
 4. W środę po mszy o 18.00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania indywidualnych próśb i podziękowań. 
 5. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, patrona naszej diecezji. Po mszy o 18.00 koronka do Bożego miłosierdzia w intencji nowych powołań, kapłańskich, misyjnych i zakonnych.
 6. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów     w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 18 sierpnia 2020 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia         są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl 
 7. Kuria Diecezjalna Pelplińska przypomina o programie realizowanym przez  Ministerstwo Klimatu. Osoby mieszkające w domach jednorodzinnych mogą uzyskać dofinansowanie m.in. na wymianę nieefektywnych systemów grzewczych na bardziej ekologiczne oraz     na termomodernizację budynków.  Szczegółowe informacje na stronie: http://czystepowietrze.gov.pl
 8. Zbliżają się uroczystości odpustowe Matki Bożej Pocieszenia we Wielu. Parafie nie organizują pieszych pielgrzymek, jak to było w pierwotnej propozycji, z racji trwającej pandemii. Szczegóły uroczystości i jej plan na plakatach.
 9. Wobec tragedii jaka miała miejsce 4 sierpnia br. w Bejrucie, Kościół w Polsce uruchomił dostępne środki pomocowe za pośrednictwem Caritas Polska. Biskup pelpliński Ryszard Kasyna – odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP – postanowił, że niedziela 16 sierpnia br. będzie dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu., dlatego po wszystkich Mszach Świętych jest zbiórka do puszek na ten cel. 
 10. Na prośbę wiernych apeluję o wykazanie bezinteresownej życzliwości, empatii i miłosierdzia w stosunku do bliźnich, korzystających pieszo lub w otwartych pojazdach z dróg gruntowych na terenie parafii. W okresach suchej pogody przejazd drogą gruntową, nawet z dozwoloną prędkością, wzbudza tumany pyłu i drobnego piasku, co powoduje znaczny dyskomfort i czasem trudności z oddychaniem u osób tym dotkniętych. Proszę dostosować prędkość do okoliczności i nie narażać innych na takie przykre doświadczenia jak tumany kurzu, jak również uderzenie przez kamienie wyrzucane spod kół.
 11. 19.06.2020 roku w Kanadzie zmarł śp. Józef Meger. Msza pogrzebowa w naszym kościele parafialnym w środę o godzinie 11.00. Zmarłego Józefa polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….
 12. Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.      

ks. Damian Drozdowski