Ogłoszenia 12.11.2023

Dzisiaj msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 11.30. Dzisiaj obchodzimy w Polsce Dzień modlitwy i solidarności z kościołem prześladowanym. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na rzecz stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

Dziękuję za ofiary składane na kolekcie inwestycyjnej. Tydzień temu zebraliśmy 6850 zł. Bóg zapłać!

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leśnie jak co roku pragnie celebrować Święto Niepodległości, z tej okazji dnia 13.11.20023 r. o godz. 11.00 odbędzie się przemarsz ulicami Leśna ze stumetrową flagą narodową. Serdecznie zapraszamy mieszkańców do wspólnego świętowania.

W środę po mszy o godz. 18.00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek od 16.00 do 16.45 adoracja Najświętszego Sakramentu i dodatkowa okazja do spowiedzi. Po mszy o godz. 18.00 spotkanie grupy Domowników Boga.

W piątek 17.11. o godz. 17.30 w Dziemianach rozpoczynają się, obowiązkowe w formacji do sakramentu bierzmowania, rekolekcje kerygmatyczne. Zbiórka młodzieży o godz. 17.20 przy kościele parafialnym w Dziemianach. Zobowiązani są do nich uczniowie klas ósmych. Rekolekcje odbywać się będą również następnego dnia od godziny 9.00.

W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna (13.11.), św. Elżbiety Węgierskiej (17.11.), bł. Karoliny Kózkówny (18.11.).

Do nabycia w zakrystii duże i małe kalendarze ścienne na przyszły rok. Do odbioru kolejny numer czasopisma „Pielgrzym”.

Kolekta następnej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

W dniach od 13.11. do 22.11. na placu przy ulicy Wykopaliskowej odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Dochód z tej akcji przeznaczony zostanie na Caritas parafii Leśno.

Od tej niedzieli przed mszami modlimy się nowymi wypominkami rocznymi, jeśli wkradł się jakiś błąd lub  zabrakło jakiejś osoby proszę o podpowiedź (dwie karteczki z wypominkami nie miały napisanej godziny, więc nie wiem gdzie je umieścić).

Koło Gospodyń Wiejskich z Leśna, Sołtys i Rada sołecka oraz Stowarzyszenie Ziemia Zaborska organizują Spotkanie z Mikołajem. Na spotkanie zapraszamy dzieci od 3 roku życia do 3 klasy włącznie, uczęszczające do szkoły w Leśnie i punktu filialnego w Przymuszewie. Spotkanie odbędzie się 9 grudnia w godz. od 10.00- 13.00 w świetlicy wiejskiej. Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci w sekretariacie szkoły do 30 listopada. Wpisowe wynosi 10 zł.

Dzisiaj chciałbym podziękować w sposób szczególny Panu Janowi Ostrowskiemu, który przekazał funkcję zbierania kolekty. Pan Jan był także wieloletnim członkiem rady parafialnej. Niech Pan Bóg obdarza Pana wszelkim swoim błogosławieństwem, a Pana obowiązkowość i oddanie rodzinie parafialnej nigdy nie zostanie zapomniana. Życzymy wielu Bożych darów i łaski zdrowia po najdłuższe lata.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

          ks. Damian Drozdowski