Ogłoszenia 12.09.2021

Dzisiaj w kościele parafialnym msze święte o godz. 8.00, 10.00, i 11.30

Dziękuję za ofiary składane na kolektę inwestycyjną. Wyniosła ona 8 tyś zł.

Pod hasłem „Samych siebie badajcie, czy trwacie w wierze” rozpoczęliśmy w naszej parafii Misje Święte. Bardzo serdecznie witamks. Radosława Karczewskiego
z wydziału duszpasterskiego naszej diecezji. Będzie nam towarzyszyć w drodze misyjnych rekolekcji

Wyjątkowo już dzisiaj  o godz. 20.00 odbędzie się nabożeństwo fatimskie
z podziękowaniem Bogu za dar beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego patrona naszej szkoły.

 Msze święte w trakcie misji w tygodniu będą o godz. 9.00 i o godz. 18.00.

Jutro o godz. 19.00 odbędzie się koncert Tomasza Kamińskiego- to wokalista, skrzypek, autor tekstów, przedstawiciel stylu muzycznego określanego jako piosenka autorska, tworzy muzykę z przesłaniem. Jest współtwórcą zespołu Nocna Zmiana Bluesa, obecnie występuje solowo. Tworzy m.in. piosenkę chrześcijańską, jest autorem takich albumów jak „Małe miłości”, „Anioły do mnie wysyłaj”, „Jaśmin”. Współorganizował koncert w 25. rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Występował też podczas Światowych Dni Młodzieży w Toronto.

We wtorek w święto Podwyższenia Krzyża odbędzie się po mszy o 18.00 adoracja krzyża. W środę w sposób szczególny będziemy się modlić o dar nowych powołań.

W czwartek na godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chorych i osoby starsze z naszej parafii. Podczas mszy świętej udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. W ten dzień od godz. 16.00 do 18.00 będzie okazja do spowiedzi z udziałem zaproszonych kapłanów. Dodatkowo jeszcze spowiedź będzie po wieczornej mszy do godz. 21.00.

W piątek po mszy wieczornej odbędzie się droga krzyżowa ulicami Leśna. W sobotę małżonkowie odnowią swoje małżeńskie śluby a po mszy wieczornej, która wyjątkowo nie będzie z liturgii niedzielnej odbędzie się spotkanie dla małżonków w domu kultury, na które bardzo serdecznie zapraszamy.

W piątek i w sobotę na mszach świętych będzie kolekta dla księdza misjonarza.

Suma odpustowa w naszej parafii kończąca misje święte odbędzie się 19.09. o godz. 11.30. Sumie przewodniczyć będzie ks. Adam Kałduński – Kanclerz Kurii w Pelplinie

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Jana Chryzostoma  (13.09), święto Podwyższenia Krzyża Świętego (14.09), NMP Bolesnej (15.09), św. Korneliusza i Cypriana (16.09) i święto Stanisława Kostki (18.09)

 Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WSD w Pelplinie.

Zwyczajowa zbiórka ofiar na Ziemię Świętą, związana z adoracją Krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę, ze względu na stan pandemii nie mogła się odbyć w tradycyjnym terminie. Z tego względu, Ojciec Święty Franciszek podjął decyzję, aby zbiórka na Ziemię Świętą w roku 2021 została przeniesiona na dzisiejszą niedzielę i odbywa się ona przed kościołem.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Burmistrz Brus przypomina o trwającym do 30 września Narodowym Spisie Powszechnym. Mieszkańców, którzy dotąd nie dopełnili obowiązku samospisu informujemy, że od 13 do 17 września Urząd Miejski w Brusach będzie otwarty do godz. 18:00. Wydłużony czas pracy dotyczy tylko pomocy w zakresie dokonania spisu powszechnego.

 Informujemy o możliwości zaszczepienia się przeciw Covid-19 w niedzielę, 12 września, podczas Zaborskich Dożynek Gminnych. Punkt szczepień będzie czynny w godz. 13:00-16:00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 2.

Kolejna możliwość zaszczepienia się przeciw Covid-19 będzie 19 września w godz. 14:00-19:00 podczas Pikniku Rodzinnego organizowanego przy świetlicy wiejskiej przez Koło Gospodyń Wiejskich w Zalesiu w ramach Narodowego Programu Szczepień.

 Niech czas misji świętych będzie dla nas czasem autentycznej odnowy i radości z faktu, że jesteśmy ludźmi obdarzonymi wiarą. Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

ks. Damian Drozdowski