Ogłoszenia 11.07.2021

 1. Dzisiaj w naszym kościele msze święte dzisiaj o godz. 8.00, 10.00, i 11.30.
 2. Dzisiaj w naszym kościele oprawę mszy świętych uświetniają wokalistki zespołu Pierwiastek z Trzech: Paulina Szymlek i Adriana Owczarczyk wspólnie z duetem wykonującym muzykę dawną na replikach dawnych instrumentów w składzie: Pola Berensdorff i Tomasz Kurjata. Ich obecność wiąże się z celem charytatywnym. Grają dla 34 letniej Iwony Glazer z Kluczborka, która w wieku 9 lat zachorowała na skoliozę kręgosłupa i w kolejnych latach przeszła 4 operacje. Choroba przekształciła się
  w kifoskoliozę piersiowo-lędźwiową z niewydolnością oddechową. Iwonę czeka kosztowna operacja w USA za 5 mln zł. Na chwilę obecną zebrane ma niecałe 600 tyś. Po mszach świętych będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na pomoc dla Iwony. Bóg zapłać za ten dar serca. Bardzo serdecznie dziękujemy artystom za podzielenie się swoim talentem i za tak szlachetną inicjatywę.
 3. Kolekta poprzedniej niedzieli na rzecz inwestycji parafialnych wyniosła 8 tyś. zł. Dziękuję za ofiarność i  życzliwość zarówno parafianom i modlącym się z nami gościom.
 4. W minionym tygodniu nasza parafialna schola uczestniczyła w jednodniowej wycieczce. Bardzo serdecznie dziękuję za wspólny wyjazd.
 5. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu (12.07), św. Andrzeja Świerada i Benedykta (13.07), św. Bonawentury (14.07) i Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (16.07)
 6. We wtorek 13 lipca o godz. 20.00 zapraszam na kolejne nabożeństwo fatimskie i procesję ze świecami. Wspominać będziemy to zaskakujące i nadzwyczaj surowe objawienie, które miało wpływ na kształt wiary Kościoła w naszych czasach.
 7. W środę po mszy o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do składania próśb i podziękowań.
 8. Zachęcam do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Lista przewodników i numery kontaktowe znajdują się na naszej parafialnej stronie internetowej.
 9. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Leśnie organizuje spotkanie w środę 14 lipca o godz. 19.00 w Domu Kultury, na które zaprasza wszystkie członkinie oraz Panie, które chcą wstąpić do koła. Celem spotkania będzie podjęcie decyzji o zarejestrowaniu koła do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich. Prosimy zabrać dowód osobisty. Wysokość dotacji koła zależy od ilości zapisanych osób. Serdecznie zapraszamy.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do odbioru nowy numer czasopisma  „Pielgrzym”
 11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii życzymy udanego urlopu, pięknej pogody i zachęcamy do udziału we mszach świętych także w ciągu tygodnia.
 12. Życzę parafianom i modlącym się z nami gościom błogosławionego tygodnia.

    ks. Damian Drozdowski