Ogłoszenia 23.10.2022

W dzisiejszą niedzielę msze o  8.00, 10.00 i o 11.30. Kolekta jest przeznaczona na cele misyjne.

Dzisiaj przy naszym kościele Parafialny Zespół Caritas, rozprowadza znicze. Wyższa ich cena jest naszym wkładem pomocy dla najuboższych rodzin naszej parafii.

W poniedziałek o godz. 19.00 w plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas, jeżeli ktoś chce się przyłączyć do działania w tej grupie serdecznie zapraszamy. 

W środę po mszy o 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy  dzieci przygotowujące się do uroczystości I Komunii wraz z rodzicami na różaniec i mszę o godz. 17.30. Po nowennie odbędzie się poświęcenie różańców i książeczek dzieci pierwszokomunijnych i  krótkie spotkanie z rodzicami.

W czwartek okazja do spowiedzi od godziny 16.00 do 16.45. Podczas spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu i na jej zakończenie koronka do Bożego Miłosierdzia o dar nowych powołań. Po mszy o 18.00 spotkanie grupy Domownicy Boga w świetlicy wiejskiej.

W piątek o godz. 19.30 spotkanie grupy młodzieżowej.

Październik to miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej Różańcowej.
W kościele będziemy modlili się na różańcu w niedzielę po mszy o 8.00 a w tygodniu po mszy o 17.00.

W tym tygodniu obchodzimy święto św. Szymona i św. Judy Tadeusza (28.10.).

Parafialny Zespół Caritas informuje, że osoby zainteresowane pomocą żywnościową proszone są, by z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (MGOPS) pobrać zaświadczenie
o dochodach i złożyć je do końca listopada w biurze parafialnym.

Następna niedziela to uroczystość poświęcenia własnego kościoła. Na godzinę 11.30 zapraszamy dzieci na mszę. By uczcić zbliżającą się uroczystość Wszystkich Świętych, zachęcamy, aby dzieci przyszły na mszę przebierając się za dowolnego świętego.

W zakrystii lub w biurze parafialnym można składać wypominki roczne, wypominki jednorazowe i intencje na mszę zbiorową za zmarłych, która będzie sprawowana w Dzień Zaduszny o godzinie 18.00.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W tym czasie szczególnie chcemy zadbać o groby naszych bliskich. Starajmy się segregować śmieci na cmentarzu
i jednocześnie proszę o wyrozumiałość, jeżeli będzie ich momentami za dużo. Dziękuję wszystkim, którzy cały rok dbają o groby swoich bliskich i o groby zmarłych kapłanów.

Przy okazji chciałbym przypomnieć, że każde miejsce pochówku zarezerwowane jest na 20 lat po pogrzebie. Każdy kto chce dalej dysponować danym miejscem powinien dokonać jego przedłużenia. Przy braku zainteresowania miejsce cmentarne administrator cmentarza może wykorzystać do kolejnego pochówku. Można też zrezygnować z danego grobu zgłaszając to
w biurze parafialnym.

Rekolekcje  sprzyjające  wzmacnianiu więzi małżeńskiej odbędą się w dniach 18-20 listopada 2022 r. w Białogórze.  Spotkania Małżeńskie zawierają warsztat dialogu małżeńskiego, w który wprowadzają uczestników pary małżeńskie oraz księża. Zgłoszenia przyjmują państwo Iwona i Krzysztof Dolewa w godzinach od 17.00 do 20.00,  tel.: 781 970 770;
e-mail:spotkaniapelplin@gmail.com. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl

W zakrystii do nabycia kalendarze na 2023 rok – duże w cenie 10 zł i małe po 5 zł.  Do nabycia kolejny numer czasopisma „W Rodzinie”.

Życzę wszystkim błogosławionego tygodnia.

                                                                                      ks. Damian Drozdowski